Muhaysini : “Devrim daha yeni başlıyor” [Videolu]

Fetih Medya
⇨Fetih Medya Haber Merkezi - Haberin Tarihi: 6 Şubat 2017 | 9 Cemaziyelevvel 1438 Pazartesi 20:46

Davet ve tebliğ çalışmaları ile Şam sahasında ismini duyuran Abdullah el-Muhaysini 18 dakikalık videosunda artık Suriye direnişinin yeni bir döneme girdiğini duyurdu. Bu direnişin teme ayağını Şam’ı Özgürleştirme Heyeti’nin oluşturduğunu ve köklü bir yapılanmaya sahib olduğunu belirten Muhaysini uş-Şam gibi diğer gruplara bu oluşuma katılmaları için çağrıda bulundu.

Uzun zaman beklenen bir rüya. Bazı sivillerin sözleri ile: “Bu tarihi an gelene kadar ihtiyarladık.” Mutluluğun ilanı.… Mescitler tekbirlerle seslendi. Ve ateşler havaya verildi bu birleşmeden sonra. … Ve birleşmenin ne olduğunu sen ne bileceksin? Devrimci sokakların talebiydi bu. Ve işte bugün Allah’a hamd olsun, bu istek Hey’etu Tahriruş Şam (Şam’ı Özgürleştirme Heyeti)’ın ilanı ile gerçekleştirildi. İçine Şam sahasının en büyük grubları katılmıştır. İlan edildiği günden bugüne kadar halen gruplar ve ketibeler bu heyete katılmaya devam ediyor.

 

 

Bu heyetin önemini arttıran ise Şam sahasında bulunan alimlerin içinde barındırılması. Tabii ki en başlarında Şeyh Abdurrezzak el Mehdi, Şeyh Dr. Abdullah Muhaysini, Şeyh Ebu’l Haris, Şeyh Tahir el Hamvi, Şeyh Muslih Ulyani, Şeyh Ebu’l Feth ve diğer onlarca şeyh.

 

 

Allah sizleri yaşatsın değerli izleyicilerimiz. Ve Şam’da Bu Hafta programınızın özel bir böümüne hoş geldiniz. Allah seni yaşatsın şeyh, bu güzel haberi bizlere nasıl açıklayacaksınız?

 

 

Alemlerin Rabbi olan Allah’a hamd olsun. Salat ve Selam emîn olan peygamberin üzerine olsun. Salat ve selam O’nun, ailesinin ve ashabının üzerine olsun.

 

 

Mübarek olsun size ey Şam Halkı. Hep birlikte beklediğimiz bu uzatılan tarihi an için. Mübarek olsun sizlere ey bizi şu an evlerinde izleyen erkekler. Bacılarımıza ve şehit analarımıza mübarek olsun. Allah yolunda cihad eden kardeşlerimize mübarek olsun. Sizinle her karşılaştığımızda bana “Şeyh ne zaman birleşeceksiniz” diye soranlara. Bütün muhasara altında olan bölgelerde kalan kardeşlerimize mübarek olsun. Bizlere “Allah için artık birleşin” diyenlere. Allah için kalbi atan bütün Müslümanlara mübarek olsun. Grupların Allah’ın emrini yerine getirmesini bekleyenler. Bu mübarek gün hepinize mübarek olsun.

 

 

Sahada olan grupların büyük bir bölümünün “Hey’etu Tahriruş Şam” altında birleştiği gün. Allah’ım, bu grubu ismine layık kıl ve onları Şam’ın özgürleştirmesine sebep kıl. Doğrusu, kalplermizi ferahlatan bu mübarek oluşum, iki gün önce ilan edildi. Birçok insanı tekrar ümitlendirdi. Müezzinlerden tekbir sesleri duyduk. Yollarda tatlı ve şeker dağıtımı gördük. İnsanların birbirini öptüğünü, selamladığını, kutladığını ve dua ettiklerini gördük.

 

 

Hatta, Allah onları hayırlarla mükaafatlandırsın, bazıları (sevinçten dolayı) havaya ateş verdiklerini gördük. Fakat kardeşlere bunun caiz olmadığını ve bunun israf olduğunu belirttik. Lakin bu, insanların kalbinde oluşan ferahtan oluştu bunlar. Ve bu delalet eder ki, bu temiz ve mübarek halk, bütün bu zulme, imtihanlara, bombalamalara, imhalara, evlerinden kovulmalarına rağmen devrimlerinde halen ısrarcı olmalarıdır. Topraklarında ısrarcı. Bu cihad ve devrimde ısrarcılar. Savaşan Müslümanları görmekte istekliler. Yeni fetihler tekrar başlayacak Allah’ın izniyle.

 

 

 

İşte biz, Şam ehlinin: “Rafizileri birleşmiş görüyoruz, ’yı birleşmiş görüyoruz, peki size ne oldu ey Ehli Sünnet” Hakkaten, vallahi utanıyorduk artık insanların gelip bize “Şeyh neden birleşmiyorsunuz?” diye sorduklarında. Bugün ise elhamdulillah diyoruz. İşte şimdi sahanın büyük bir bölümü birleşti. Ve işte biz, ilim talebeleri olan kardeşleriniz, bu mübarek birleşme ile beraberiz. Kendisine katıldık ve geride kalanları da katılmaya davet ediyoruz.

 

 

Bugün tam bir ferahlama günüdür. Ve mübarek olsun size ey Şam halkı. Ve Allah’tan sizin önceki günlerden farklı günler görmenizi istiyorum. Ve sizin bunu yeni bir sayfa olarak görmenizi, ve size geride kalan bölünüşlerden özür diliyoruz. Allah’ım senin razı olacağına kadar sana hamd olsun. Allah’ım razı olduktan sonra da sana hamd olsun. Ya Rabbim sana hamd olsun. Senin yüceliğine ve kuvvetine gerektiği gibi hamd olsun.

 

 

Bana birleşirseniz geleceğiz diyen gençler nerede? Bugün ağlamadan önce gelirsiniz Allah’ın izniyle. Haydi bismillah gidelim birleşelim. Tek kişi istemiyoruz büyük grupların gelmelerini istiyoruz. Evet, hepimiz hata yaptık. Ben de hata yaptım ve bütün insanlar hata yaptı. Lakin hatalarımız ne olursa olsun bizim önümüzde tehlikeli bir düşman var. Ey gençler ey Ehli Sünnet haykırışımızı duyun. Bu proje Ehli Süneti savunma projesidir. El Kaide’yi unutun, bütün isimleri unuttun. Bu ehli sünnet kalkanıdır. Allah için merak ediyorum. Bütün sünnileri sivileri çağrıyorum gelecek Cuma bütün sokaklara inin yapın ve Heyetu Tahriruş Şam’ı destekleyin. Bütün cemaatler görsünler ki bu halkın istediği şeydir. Herkes Heyetu Tahriruş Şam’a katılsın. Vallahi dağınık olmaktan sıkıldık. Hamd olsun ki ben yaralı olanlardan birisiydiym ve kanım bu topraklara aktı lakin kanım Halep, Dareyy, ve Kudsiyye’deki insanlar için hiçbir şeydir. Nereye kadar, nereye kadar? Gelecek Cuma kardeşleri devrimi yeniden yaşatmaya çağrıyorum ve halk katılmayan gruplara gelip “Katılın” desin. Gelin birleşelim birbirimizle savaşmamızı mı bekliyorsun.

 

 

 

’deki ve ’da ki Halep halkı. İsveç’te ve Danimarka’daki halkı yeter değil mi? Ehli Sünneti koruyun. Bu Müslümanları kelime(Tevhid) altında birleştirmek için son fırsattır. Allah için çağrıyorum; tevhid altında birleşmeye çağırmaktan yorulduk. Sonuçta bunun için geldik. Bana “Ne zaman birleşeceğiz” diye soran gençler! İşte gelin birleştik. Bizim gücümüz budur ve liderlere güveniyorum. Her 3 saat içinde katılma beyanları görüyoruz. Sevgili kardeşim Ebu Ammar’ın Müslümanların bu kutlamasını devam ettireceğini zannediyorum. Ve ÖSO’dan kardeşim Ebubekir(askeri emir) ve Cemil Salih ve diğer liderler.

 

 

Ben (ŞFC)’ya hatasız bir grup demiyorum. Geçen savaş başladığında hamd olsun ki saha patlatılmadı. Vallahi bunu kınadık. Hamd olsun ki kan dökülmemiş belki 2 veya 3 kardeş şehid düştü. Bu gruba sahayı kurtarmak için katıldık. Ey kardeşler sizleri sevenin bu çağrısını duyun.

 

 

Şam ve Şam’ın devrimini kurtarın. Allah için ey gençler sizlerden istiyorum. Herkes kendi liderine katılmak için şartları sorsun ve bütün şartlar kabul edilecektir.

 

 

Bir tanesi gelip ‘Vallahi ya şeyh, ‘yok olduk’ dedi, bu ayrılıkları görünce. Elhamdülillah büyük bir kısım toplandı.Biz diğer salih mücahid kardeşlerimiz Ebu Hamza, Ebu Zeyd’i, Ebu Hacd Yesir, Ebu Sallah Şeyh’i de bekliyoruz. Kalbinde bu birleşmeyi umut eden tüm kardeşlerimizi bekliyoruz. Kafalarımız dik bir şekilde girebilmek için fetih bölgelerine sizleri bekliyoruz.

 

 

Diyoruz ki bu oluşumu tamamlayın. Kardeşimiz Ebu Hamza ilk dakikalardan beri onun hırsını, cesaretini gördük. Ve kardeşimiz Ebubekir(Ceyşul Mücahidin emiri) ben yaralandığımda beni evine götürdü. Ben iyileşene kadar bana baktı. Mutmain olana kadar bekledi ve beni öyle gönderdi. Allah razı olsun.

 

 

Evet son olan şeylerden sonra bizim de kalbimiz kırıldı. Ama unutmayın bu halk bizim üzüntülerimizi, ayrılıklarımızı unutmamızı bekliyor. Bugün yeni bir sayfa açalım. Bu heyetin adını da değiştirebiliriz, bu önemli değil. Vallahi kardeşimiz yani bu heyetin başkanı bu büyük oluşuma bazı kardeşlerimizin katılmadıklarını görünce dedi ki katılmayanlara benden şu sözleri ulaştırın; “Biz yeni bir isim, yeni bir kelime oluştururuz. Yeter ki bir olalım.”

İlgilinizi Çekebilir:  Siirt'te yola tuzaklanan el yapımı patlayıcı infilak ettirildi

 

 

Vallahi biz sonra mutluluğu gördük. Biz mücahidleri gördük ki bazı kardeşler ordan ayrılıp geliyorlar. Ne bekliyorsunuz? Halep’te olan herkese sorabilirsiniz. Halep neden düştü? Mücahitler az mıydı? Ondan mı, hayır! Halep’i ayrılıklar düşürdü. Dün Halep bu sebeplerden düştü. Bugün İdlip, son kalesi oldu Ehli Sünnet’in. Oradaki okullar, unutun onları. Bu, onların savaş stratejisi herhangi bir kuralları yok. Selefi cihat değil bu. İslami cihat da değil. Bu ne Selefi, ne Eşari, ne Şafi hiçbir şey değil bu sadece Ehli Sünnet’e karşı bir şey.

 

 

Gelin bu planlara yeni bir sayfa açalım. Ebu Cabir dedi ki; ” Yeni sayfa açın biz arkanızdayız.” Önemli olan sahayı kurtarmaktır. Geçen Cuma protestolarında insanların mesajı birleşmeyi istedikleriydi. İnsanların birleşme ve Müslümanların birliği şevkiyle nasıl tutuştuklarına bakın. Söyleyebildiklerim bunlardır. Allah’ım ben açıkladım, sen şahit ol.

 

 

Allah’ım diğer kardeşler hakkındaki zanlarımızı boşa çıkartma. Allah’ın izniyle yakında herkesin birleşmeye katıldığını göreceğiz. Tekbirler ikinci kez yükselecek. Fetihler tekrar başlayacak. 2017 yılına tekrardan başlayacağız. Yeni siyasi fikirlerle yeni hitaplarla düşmanlıkların etkisi olmayan düşmanlıkarı artırmayan insanların yüklerini hafifleten birleşme. Kardeşlerden talebimiz hatta birleşmenin savaşa girdiğini düşünenlerden dolayı şeyhlerimiz olaya el koydu. Daret İzze’de şeyhler hemen araya girdi ve çatışmalar durdu. Huzur sağlandı. Şeytan gelip fitne çıkarmasın.

 

 

Saha daha önemlidir. Rasulullah s.a.v. İslam icin kendini alçalttı ve her tarafa gitti. Her şeyi indirdi. Tartışmaları bırakın mesele bitti. Ebu Cabir emir oldu. Yeni bir oluşum oldu. Hapishaneler boşaltılıyor. Türkiye’deki gençler geri gelecektir.

 

 

Müsaade et bana, soru sorma, kalbimdekilerle konuşacağım. Tüm içtenliğimle konuşacağım ve birlikte çatışmalara girdiğim kardeşlerime ileteceğim. Mücahit gençler beni iyi tanıyorlar. Tüm savaşlarda onlarla beraber oldum. Uzaklardan konuşmuyorum. Onlarla birlikte öldürüyor ve onlarla birlikte öldürüleceğim inşaAllah. ŞFC’deki kardeşlere “Niçin böyle yaptınız” dedim. “Biz sadece sahada birlik olsun istedik.” dediler. Biz de “Bu yolla birleşilmez” dedik. “Ancak hem siz hem onlar hem diğer gruplar hem de şeyhler bir araya gelerek birleşilir” dedik. Allah’ın izniyle diğer kardeşler de gelecektir. Elhamdulillah tüm kargaşalar durdu. İşler düzeldi. Daret İzze ve diğer yerlerde olanları gördük elhamdulillah. Biz şimdi herkesin katılımını bekliyoruz. Geçmişle alakası olmayan yeni bir şekle bürünelim. Allah bununla gözlerimizi aydınlatsın. Allah size tüm hayırları versin.

 

 

Pek çok grup yeni bir oluşumla birleşti. Bunlar kimdir? Kimse kimseyle birleşmedi. Bu Müslüman Suriye’dir. Bu Suriye Sunni İslam birleşmesidir. Hatta Suriye İslam Meclisi’ndeki ve dışarıda olup da bu birleşme hakkında korkusu olanlara diyorum ki durun ve bakın. Allah aşkına bize yardımcı olun. Biz size hizmetçiyiz Allah’in izniyle. Kimse kimseyle birleşmedi. Bu yeni bir sayfadır. Sembolü; nefsi müdafaadır, mazlumu korumaktır. Suriye’nin ikinci Irak olmamasıdır. İşte budur ve bu da yeterlidir.

 

 

Şeyh Abdullah Muhaysini hep bağımsızdı. Ama şimdi Heyet Tahriruş Şam’a biat etti. Bunun sebebi nedir?

Çünkü ben gördüm ki katılmak ve birleşmek vaciptir. Bu konuda da fetva verdik. Yine gördük ki kardeşler birleşiyor ve bu da bizim sunabileceğimiz şeydi. İnşaAllah gün gelecek Allah’ın kefil olduğu Şam’da birleşmeye katılmayan grup kalmayacak. Mücahit gençler ve liderler zannımızı boşa çıkarmayacak Allah’ın izniyle.

 

 

Problemlerin olduğu bir ortamda nasıl birleşme olacak?

Elhamdulillah problemler durdu. İşler düzeldi. Yeni birleşmeler ve hızlı katılımlar olacak. Biraz zamana ihtiyacımız var ve daha sonra savaşlar başlayacak.

Kimileri diyor ki bazı gruplara düşmanlık var.

Az önce bunu açıkladım. Şeyhler olaya müdahil olunca bitti hemen.

İnsanlar bu birleşmeden ne bekliyor?

İnsanlar bu birleşmeden zalim esed rejimini sarsacak şeyler bekliyor. Kardeşlerine karşı yumuşak hitap bekliyor. Hapislerin boşaltılmasını bekliyor. Genel af bekliyor yeni bir sayfa açılmasını bekliyor. Yeniden ilerlemeler olsun, devrim canlansın istiyor.

Yakınlarda bir operasyon var mı?

Bunu Allah’tan istiyoruz. Sahada savaşanların büyük bir kısmı toparlandı ve her gün katılımlar oluyor. Allah’a hamd olsun.

İçerde ve dışarıda olan Suriyelilere mesajınız?

 

 

Türkiye’deki Suriyeli gençler çok uzun zamandır diyorlar ki “Ne zaman birleşeceksiniz ey şeyh, ki biz de gelelim.” İşte elhamdulillah saha birleşti. Bugün anlaşılacak senin bu sözün sadece iddia mıydı. Binlerce genç diyordu ki “Birlestiğinizde geleceğiz. Şeyhler birleşsin geleceğiz.” Bugün anlaşılacak sen sadık mısın yoksa şeytan sana bin mazeret mi sunacak. Bugun sana savaşa çık diyen Allah. <<Allah’ın ipine topluca sarılın>> da diyor. Bugün bu anlaşılacaktır. Kendinizde hayır bulunduğunu gösterin.

 

 

Yakında içerideki birleşmeye katılan gençlerle videom yayınlanacak. Ben dışarıdakilere de güveniyorum. Onlar da silahlarını alıp katılacaklar.

Birleşmeye katılmayan gruplara ne demeli?

 

 

Onlar da yakında katılacaklar. Tahriruş Şam Heyeti’ndeki kardeşlerime diyorum ki “Kardeşlerim bu yapı Sünni bir yapıdır. Kardeşlerinize yumuşak davranın. Onlara güzel muamele edin. Evet, son catışmalardan ötürü üzücü şeyler oldu. O taraftan da bu taraftan da silahlar alındı. İnşaAllah geri iade edilecekler. Herkes geldiğinde yeni oluşum olacak inşaAllah. Tüm kardeşlere diyorum ki birbirimize güzel davranalım. İlerleyelim meşru olarak bu zalim rejimi durduralım. Ve mustazaflara yardim edelim.

 

 

Bazı kimseler size ithamda bulunuyor onlara ne dersiniz?

Şeyhim ithamlar önemli değil. Namusum Şam ehline fedadır. Nasıl isterlerse öyle konuşsunlar önemli olan birleşmenin sağlanmasıdır. Müslümanların birliğini görelim. İnsanların yanına gidip onların yakınlığını, sevinç ve sevgilerini görünce tüm hüzün ve endişelerimizi unuttuk.

 

 

Son mesaj?

Bazı kardeşler Tahriruş Şam Heyeti’nin kurulmasıyla her şey halloldu catışmalar olmayacak diyor. Kardeşlerim Tahriruş Şam sihirli bir değnek değildir. Değerli bir şeyhin dediği gibi Şam Melekleri Heyeti de değildir. Safları düzenlemek için zamana ihtiyaç var. Binlerce kişi ve grup katıldı. Bakışlarımız hızlı olmamalı. Bu büyük bir birleşmedir. Birliği sağlamak için zamana ihtiyaç vardır. Bu yapı Şam ehline yardımcı olacak, onları göç ettirmeye karşı duracak.

 

 

Son sözum: Ey Şam ehli önümüzdeki Cuma Allah’a kendinizden hayır gösterin. Tahriruş Şam Heyeti’nin halktan çıktığını ve halkı savunduğunu, insanların ve şer’ilerin Tahriruş Şam Heyeti’ne verdiği desteği içerideki ve dışarıdaki insanlara gösteren yürüyüşler düzenleyin.

 

 

Ve bu, en büyük işlerden birisidir. Dedik ki her gün çalışın. Ve bugün işin zirvesindeyiz. Alemlerin Rabbi Allah’a hamd olsun. Allah’ım senin razı olacağına kadar sana hamd olsun. Allah’ım razı olduktan sonra da sana hamd olsun. Allah’ım geride kalan kardeşlerimiz hakkında olan zannımızı boşa çıkarma. Ve geride kalan kardeşlerimizin katılmasıyla kalplerimizi yakında ferahlandır.

 

 

Ya Rabbim sana hamd olsun. Senin yüceliğine ve kuvvetine gerektiği gibi hamd olsun. Ve son sözümüz; Alemlerin Rabbi olan Allah’a hamdolsun. Allah sizi tüm hayırlarla mükaafatlandırsın.

 

 

Değerli izleyicilerimiz Şam’da Bu Hafta programınızı sizlere sunduk. Takip ettiğiniz için teşekkür ediyoruz. Allah’ın selamı, rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.

 

Fetih Medya – Özel Haber

Bir Yorum Yazın