Muhalifler İdlib’e sızmaya çalışan çok sayıda DAEŞ’liyi esir aldı

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Şubat 2018 | 26 Cemaziyelevvel 1439 Pazartesi 13:03

Suriyeli muhaliflerin İdlib kırsalında çok sayıda DAEŞ’liyi canlı olarak yakaladığı bildirildi. Suriyeli muhaliflerin İdlib kırsalında çok sayıda DAEŞ’liyi canlı olarak yakaladığı bildirildi.
Bölge kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Suriyeli İdlib’in güney kırsalındaki Huveyn beldesine sızmaya çalışan çok sayıda DAEŞ savaşçısını aldı.
“Özgür İdlib Ordusu” grubu tarafından yapılan açıklamada, bölgede devam eden çatışmalarda, Huveyn beldesine sızmaya çalışan bir DAEŞ’linin tamamının esir alındığı ifade edildi.
Muhalif grup, ağları üzerinden esir alınan DAEŞ’lilere ait görüntüleri paylaştı:

“Özgür İdlib Ordusu” isimli muhalif grup, #İdlib güney kırsalındaki Huveyn bölgesinde bir grup DAEŞ’linin esir alındığını açıkladı. pic.twitter.com/3V95U6LIk5

— Halid Abdurrahman (@hldabdurrahman) February 12, 2018

doğu kırsalında ve İran destekli koalisyonu tarafından altında tutulan DAEŞ, geçtiğimiz günlerde koalisyonun açtığı koridordan İdlib’in güney kırsalındaki bölgelere geçmeye çalışmış ancak muhalifler ile örgüt arasında şiddetli çatışmalar yaşanmıştı.
Bölgedeki muhalif DAEŞ ile yaşanan çatışmalarda örgütün ilerleme girişimlerinin durdurulduğunu ifade ederken, bölgedeki çatışmaların halen devam ettiği bilgisi kaydediliyor.
Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın