Müftü fetvayı verdi! Toprak satmak günahtır

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Temmuz 2018 | 26 Şevval 1439 Salı 19:05

Müftüsü Muhammed Hüseyin, “Düşmana toprak satıp savaş halindeki kâfire bağlılık gösteren İslam’dan çıkmış, ’a, rasülüne, dinine ve vatanına etmiştir” ifadelerini kullandı.

Filistin Müftülüğünden yapılan açıklamaya göre, Yahudilere ’dan toprak satın alma imkanı sağlayan İsrail parlamentosundaki görüşmelere karşı, Filistin Müftüsü Muhammed Hüseyin, Filistin topraklarının malı olduğuna, satışı ve düşmana vermenin haramlığına dair fetva yayınladı.

Hüseyin fetvasında şu ifadelere yer verdi: “Filistin toprakları vakıf malıdır, İslam hukukunda bu türden toprakların satışı ve düşmanlara verilmesi haramdır. Düşmanlara toprağını satan ya da bundan karşılık alan günah işlemiştir.”

Düşmanlara toprak satmanın ve komisyonculuk yapmanın küfre götüren amellerden sayıldığını belirten Hüseyin, bu işlemin bizlerle savaşan kâfirlere bağlılık demek olduğunu ve bunun İslam milletinden çıkmak anlamına geldiğini vurguladı.

Hüseyin, “Düşmana toprak satıp savaş halindeki kâfire bağlılık gösteren İslam’dan çıkmış, Allah’a, rasülüne, dinine ve vatanına ihanet etmiştir” ifadelerini kullandı.

İsrail Yahudilere toprak satışına hukuki zemin hazırlıyor

İsrail parlamentosu yasama komisyonunda geçen pazar görüşülen tasarısına göre, Yahudilerin Batı Şeria’dan toprak satın almaları kanuni düzenlemeyle mümkün hale getirilmek isteniyor.

Son gelişme öncesinde Batı Şeria topraklarından yer satın alma imkanı Ürdün ya da başka bir ülke vatandaşı olma şartına bağlıydı.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın