MİT tırları sanıklarının avukatı hakkında karar verildi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 27 Kasım 2018 | 19 Rebiülevvel 1440 Salı 16:03

Adana’da tırlarının durdurulmasıyla ilgili davada tutuklu yargılanan eski Adana Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık ile eski savcılar Özcan Şişman, Aziz Takçı ile Ahmet Karaca’nın avukatlığını yapan sanığın tutuklanmasına karar verildi.

 

Adana 11. Ağır Mahkemesindeki duruşmaya “FETÖ/PDY” üyesi olduğu iddia edilen sanık A.D.T. ve avukatı katıldı. Duruşmada değerlendirmesi alınan Cumhuriyet savcısı, sanığın kullanıcısı olduğu, örgüte müzahir kişilerin uğramış oldukları yasal takibatlara karşı örgütsel tavır ve çerçevesinde maddi ve hukuki yardımda bulunduğu, bu bağlamda da avukatlık bürosunu Adana’dan ’ya taşıdığını belirtti.

Savcı, sanığın örgütün eylemlerini meşru göstermeyi amaçlayan basın açıklamaları yaptığı hususları da dikkate alınarak üzerine atılı “silahlı örgütüne üye olma” suçundan üst sınırdan cezalandırılması ve tutuklanmasına karar verilmesi yönünde mütalaasını sundu. Sanık A.D.T. ise iddia makamının değerlendirmesini kabul etmediğini ve FETÖ propagandasını yapmadığını savundu.

aleyhinde yayın yaptığı iddia edilen sitesinin savcılığın kapatma kararı sonrası paylaşımlarına son verdiğini belirten A.D.T, “ByLock içeriğinde adı geçen kişileri tanımıyorum. Bu programı kullanmadım. Müvekkillerim Süleyman Bağrıyanık, Aziz Takçı, Özcan Şişman ve Ahmet Karaca ile görüşmelerim örgütsel amaçlı değildir. Beraatime karar verilmesini talep ediyorum.” ifadesini kullandı.

heyeti, sanığın tutuklanmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın