Mısırda darbeciler İhvan’ın liderler kadrosunu kaçırdı !

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 24 Şubat 2017 | 27 Cemaziyelevvel 1438 Cuma 20:00

’daki Teşkilatı’nın (İhvan) Yüksek İdare Komitesi Başkanı Muhammed Abdurrahman bu sabah gözaltına alındı.

Mısır’daki ’nın (İhvan) Yüksek İdare Komitesi Başkanı Muhammed Abdurrahman bu sabah gözaltına alındı.

Adının açıklanmasını istemeyen bir İhvan yetkilisi yaptığı açıklamada, Abdurrahman’ın Kahire’nin doğusundaki bir evde bu sabah darbeci güçleri tarafından gözaltına alındığını söyledi.

Abdurrahman’ın yanındaki diğer teşkilat üyelerinin de gözaltına alındığını ifade eden yetkili, İhvan Rehberlik Konseyi Başkanı ’ye vekalet eden ve Mısır’da teşkilatın bir numarası olarak bilinen Muhmud İzzet’in gözaltına alınanlar arasında olmadığını kaydetti.

İhvan’a yakınlığı ile bilinen ve Mısır dışından yayın yapan Vatan televizyon kanalı da Abdurrahman’ın gözaltına alındığını duyurdu.Muhammed Abdurrahman’ın İhvan içinde Mahmud İzzet’ten sonraki ikinci adam olduğu öğrenildi.

İlgilinizi Çekebilir:  Zimbabve Devlet Başkanı mitingdeki patlamadan yara almadan kurtuldu

İHVAN SÖZCÜSÜNDEN YÖNETİMİNE TEPKİ

Müslüman Kardeşler Teşkilatının (İhvan) sözcüsü Talat Fehmi, gözaltına alındığı açıklanan İhvan Yüksek İdare Komitesi Başkanı Muhammed Abdurrahman ve beraberindeki kişilerin hayatından Mısır makamlarının sorumlu olduğunu söyledi.

Fehmi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Abdurrahman ve bazı üst düzey İhvan yetkililerinin gözaltına alınmasını “kaçırılma” şeklinde nitelendirdi.

“Abdurrahman ile beraberinde gözaltına alınan İhvan mensuplarının hayatından Mısır makamları sorumludur.” diyen Fehmi, bu tür gözaltıların kendilerini özgürlük yolunda ilerlemekten alıkoyamayacağını vurguladı.

Komite Başkanı Abdurrahman’ın aralarında bulunduğu 6 İhvan mensubunun Mısır güvenlik güçleri tarafından dün sabah gözaltına alındığı belirtilmişti.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın