MHP bozkurtu da kaptırdı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 26 Şubat 2017 | 29 Cemaziyelevvel 1438 Pazar 13:00

Ülkü ocakalrına halef Osmanlı ocakalrı kuran kuran Binali Yıldırım2ın bozkurt yapmasıyla gündeme oturdu. ’den bu harekete beklenmedik bir tavır geldi:  “Bozkurt yapması takdirle karşılanmalı”

Lideri Devlet Bahçeli, Başbakan Binali Yıldırım’ın Bozkurt işareti yapmasına ilişkin “Sayın Yıldırım, siyasi zerafet ve hoşgörü kapsamında Bozkurt yapıyorsa, bunu saygı, takdir ve tebrikle karşılamak asıl ve esastır. Bozkurt yapmak ilk bakışta hiç kimseyi ’li, Ülkücü yapmaz; ama en azından dürüst ve içtense milli ve yerli olduğunu kanıtlar” dedi.

Fetih Medya

MHP Lideri Devlet Bahçeli, AK Parti grup toplantısında Başbakan Binali Yıldırım’ın, Ülkücülerle özdeşleşen Bozkurt işareti yapmasına ilişkin hesabından yaptı ve şunları söyledi:

“Sayın Yıldırım, siyasi zerafet ve hoşgörü kapsamında Bozkurt yapıyorsa, bunu saygı, takdir ve tebrikle karşılamak asıl ve esastır. Büyük âlim Yusuf Has Hacip’ten esinlenip diyorum ki: Evet diyerek ‘Kaçana yetişip uçanı tutacağız. Kırığı sarıp bozuğu düzelteceğiz’ Evet diyerek yeni bir Bozkurt destanı yazacağız. Mürüvvete endaze olmaz inancıyla adam gibi, Bozkurt ruhuyla evet mührünü basacağız. Bozkurt yapmak ilk bakışta hiç kimseyi MHP’li, Ülkücü yapmaz; ama en azından dürüst ve içtense milli ve yerli olduğunu kanıtlar. Evet, insan eşref-i mahlukattır. Bozkurt ise Türk olan insanın medarı iftiharı, tarihin özeti, hayırsızların ve karanlık emellerin engelidir. ‘İnsana yararlı olan miras sözdür.Miras bırakılan sözü tutmanın yararı yüzdür’ der Y.Has Hacip. Yüzümüzün kara çıkmaması için evet diyeceğiz”
Başbakan Binali Yıldırım grup toplantısında Bozkurt işareti yapmıştı.

İlgilinizi Çekebilir:  TSK'dan bayram temizliği: 61 terörist öldürüldü

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın