Mevlid Kandili saldırısını ‘Kabil istihbaratı düzenledi’ diyen isme suikast

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 24 Kasım 2018 | 16 Rebiülevvel 1440 Cumartesi 16:10

20 Kasım tarihinde Kabil’de Mevlid Kandili etkinliğini hedef alan saldırının Kabil istihbaratı tarafından düzenlendiğini ifade eden adamı suikaste uğradı.

20 Kasım’da başkent Kabil’de Mevlid Kandili etkinliğini hedef alan bombalı saldırının Kabil istihbaratı tarafından düzenlendiğini ifade eden din adamı uğradığı sonucu hayatını kaybetti.

Kabil Dini Alimler Konsey Başkanı Mevlevi Abdulbasir Hakkani, Mevlid Kandili etkinliğini hedef alan bombalı saldırının Kabil istihbaratı tarafından düzenlendiğini öne sürmüştü.

İki gün önce Kabul News televizyon programında katıldığı bir programda Mevlid Kandili saldırısını değerlendiren Hakkani, Taliban’ın bu saldırıyı gerçekleştirdiği yönündeki iddialaraysa, “Taliban böyle bir iş yapmaz” şeklinde cevap vermişti.

Hakkani, bombalı saldırının Kabil hükümetine bağlı istihbarat birimi tarafından planlandığını daha önce de ifade ettiğini söylerken, düzenlenen bu saldırının halkının hassasiyetlerini hedef aldığını ve toplumun sinir uçlarıyla oynandığını belirtmişti.

Suikaste uğradı

Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Mevlevi Abdulbasir Hakkani bugün başkent Kabil’in göbeğinde uğradığı silahlı sonucu yaşamını yitirdi.

, Hakkani’nin Kabil kentinin en korunaklı yerinde saldırıya uğradığını ifade ediyor.

ga.jpg

Hakkani’ye ait olduğu belirtilen görüntü

Kaynak: Mepa News

Link

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın