Mescidi Aksa’ya büyük bir baskın düzenleme tehdidinde bulundular

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 14 Mayıs 2019 | 9 Ramazan 1440 Salı 12:36

Aşırı grupları 28 ’da Mescidi Aksa’ya büyük bir baskın düzenleme tehdidinde bulundular.

Sözde heykel cemaatleri olarak tanımlanan aşırı siyonist bazı gruplar Ramazan’ın 28’ine tekabül eden 2 Haziran tarihinde Mescidi Aksa’ya büyük bir baskın düzenleme tehdidinde bulundular. Bu günün tarafından Kudüs Günü olarak nitelendirildiği ifade edildi.

Söz konusu siyonist gruplar belirtilen tarihte, kişinin toplanabileceği ve Mescidi Aksa baskınına katılabileceği iddiasında bulundular.

Bu gruplardaki aşırı siyonistlerden bir kişi polisin o gün Mescidi Aksa’ya baskın düzenlenmesinin engellenmesine dair kararının iptal edilmesi için devletinin Yüksek Mahkemesi’nde dava açtı ve kendilerinin o gün Mescidi Aksa’ya baskın düzenlemek için savaş içinde olduklarını söyledi.

Söz konusu heykel grupları işgal başbakanı Binyamin ’nun 28 Ramazan tarihinde kendilerine Mescidi Aksa’ya baskın düzenlemek için izin vermesini sağlamak amacıyla işgal parlamentosu ’in bazı üyeleriyle irtibat halinde olduklarını ifade ettiler.

Normalde burada toplanan Müslümanların sayısının büyük miktarda artması sebebiyle her yıl Ramazan’ın son on gününde Mescidi Aksa aşırı siyonist yahudi gruplarının baskınlarına kapatılıyor.

Kaynak: Enformasyon Merkezi

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.