Merkel ve Ruhani telefonda görüştü

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 11 Mayıs 2018 | 25 Şaban 1439 Cuma 00:11

Sözcüsü Steffen Seibert, Angela ’in İran’ın nükleer anlaşmadaki taahhütleri yerine getirdiği sürece , ve İngiltere’nin anlaşmadan vazgeçemeyeceklerini söylediğini belirtti

Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, yaptığı yazılı açıklamada, Merkel’in, İran Cumhurbaşkanı Hasan ile telefonda görüştüğünü aktardı.

AA’nın aktardığına göre; Merkel ve Ruhani’nin, ’nin çekilme kararı aldığı İran ile nükleer anlaşmayı görüştüklerine işaret eden Seibert, “Şansölye Merkel, İran’ın nükleer anlaşmadaki taahhütleri yerine getirdiği sürece Almanya’nın yanı sıra Fransa ve İngiltere’nin anlaşmadan vazgeçemeyeceklerini teyit etti.” ifadesini kullandı.

Seibert, Başbakan Merkel’in, İran’ın balistik programı ve yürüttüğü bölgesel faaliyetler konularında, İran ile ilgili ülkelerin yer aldığı geniş bir formatta görüşmelerin yapılmasından yana olduğunu belirtti.

Hükümet Sözcüsü, İsrail’e roket saldırısı düzenlediği gerekçesiyle İran’ı kınayan Merkel’in, bu ülkeden bölgedeki gerilimi azaltmaya katkı sağlamasını istediğini kaydetti.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın