Merkel: “İslam terörizmin kaynağı değildir”

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 20 Şubat 2017 | 23 Cemaziyelevvel 1438 Pazartesi 21:00

Şansölyesi Angela , gibi terörist gruplarla mücadelede İslam ülkeleri ile koordineli çalışılması gerektiğinin hayati öneme sahip olduğuna işaret ederek, “İslam terörizmin kaynağı değildir” dedi.

Almanya Şansölyesi Angela Merkel ve Başkan Yardımcısı Mike Pence, gündeminde ’nın olduğu güvenlik konferansında konuştu. ’ın İslam ülkelerine karşı geçici seyahat yasağı koymasını tenkit eden Angela Merkel konuşmasında İslâmın terörizmin kaynağı olmadığını, terörizmle mücadelede öncelikle Müslüman ülkelerle işbirliği içinde olmanın hayatı önem taşıdığını söyledi.

– Rusya ilişkilerinin gergin olmasına rağmen DAEŞ ve benzer gruplara karşı Rusya ile birlikte mücadele etmenin önemli olduğunu vurguladı.
Merkel, Trump yönetiminin milletlerarası kuruluşlara karşı yaklaşımı konusunda, , NATO ve gibi uluslararası kuruluşların korunması ve güçlendirilmesi konusuna vurgu yaptı.

Merkel, birlikte hareket etmenin herkesi daha fazla güçlendireceğine işaret ederek, milletlerarası kuruluşların çoğu yerde yeteri kadar etkili olmadığını görmek gerektiğine vurgu yaptı.

ABD Başkan Yardımcısı Pence, Başkan Trump’ın NATO’nun yanında olacağını, kimsenin bu konuda tereddüt etmemesi gerektiğini söyledi.
Pence, Başkan Trump’ın kendisini, ABD’nin NATO’yu kuvvetle destekleme mesajını iletmek üzere bu toplantıya gönderdiğini, kimsenin bundan şüphe etmemesi gerektiğini söyledi.

İlgilinizi Çekebilir:  Fransa'da aşırı sağcı suikast timi hakkında iddianame

ABD Başkan Yardımcısı Pence’in Başbakan Binali Yıldırım, Baltık ülkeleri, , Litvanya ve liderleriyle ’nın lideri Petro Poroşento ile görüşmesi bekleniyor.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?