Mekke’de Çekirge İstilası

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 9 Ocak 2019 | 3 Cemaziyelevvel 1440 Çarşamba 22:47

’de çekirge istilası yaşandı. aracılığıyla paylaşılan görüntülerde milyonlarca çekirgenin kentin farklı bölgelerini doldurduğu görüldü.

Müslümanların mukaddes beldesi Mekke’de yaşanan gelişme için henüz bilimsel bir yapılmadı.

Fetih Medya Fetih Medya

Geçen sene de çıkan fırtına nedeniyle Kabe’nin örtüsü açılmış, çok sayıdaki sosyal kullanıcısı bunun tarihte olduğu gibi ’nin ve/veya kraliyetinin yıkılışına bir işaret olduğu yorumunda bulunmuştu.

Hicri 644 yılında Kabe örtüsü yırtıldığında Abbasiler yıkılmış; döneminde yırtılan Kabe örtüsünün ardından o yıl ölmüştü.

İbn Kesir El Bidaye Ven Nihaye adlı eserinde şunları söyler: “Hicri 644 yılında Kabe’nin örtüsü şiddetli bir rüzgar vesilesiyle parçalandı ve Kabe tüm çıplaklığıyla ortaya çıktı ve bu Abbasi Devletinin yıkılışının başlangıcı oldu ve bu olaydan kısa süre sonra yıkıldı.”

’in Kenaşetu’l İtibar kitabında ise şöyle denir:

“Bazı tarihçiler nakleder ki Kabe’nin örtüsünün rüzgar vesilesiyle parçalanıp açılması sultanın veya hükümetin sonunun geldiğinin habercisidir. Mansur zamanında da böyle bir şey oldu ve çok geçmeden Mansur öldü.”

Çekirge istilası, Firavun’un da saltanatının sonuna bir işaret olarak kabul edilmişti.

Mekke belediyesi Umre ziyareti yapanların güvenliği ve rahatlığı için gerekli noktalara için ekipler gönderildiğini duyurdu.


Kaynak: Asyanın Sesi / Sorumluluk kaynağa aittir.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.