TSK hazır, her an başlayabilir!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 20 Mart 2018 | 3 Recep 1439 Salı 12:13

TSK ve Özgür Suriye Ordusu, Menbiç operasyonu öncesi örgütü /’nin işgali altındaki Tel Rıfat’ı kurtarmak için harekete geçti.

 

sonrası Menbiç’e yönelik olarak yapılacak operasyonun Tel Rıfat’ta kontrolün sağlanmasının ardından yapılması bekleniyor.

 

’Lİ TERÖRİSTLER TEL RIFAT’A KAÇTI

 

Çünkü Afrin’den kaçan ve Menbiç’e ulaşamayan teröristlerin büyük bir bölümü Tel Rıfat’ta saklanıyor.

 

Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekâtı ve ’da gerçekleştirilen Fırat Kalkanı Bölgesinin tam ortasında bulunan Tel Rıfat, ’e kuzeyden 40 kilometre uzaklıkta yer alıyor ve Afrin’deki terör yapılanmasının nefes borusu olarak biliniyor. PKK-PYD işgalindeki Afrin’in, bölgesine çıkış kapısı olan Tel Rifat’ta bulunan 24 Ocak itibariyle çekilmişti.

 

MENBİÇ’E ULAŞAMAYAN TERÖR ÖRGÜTÜ ESAD İLE MASAYA OTURDU

 

Türkiye’nin buraya yönelik kara operasyonu ise her an başlayabilir. Türkiye’nin Afrin dışındaki bölgeleri de terörden temizleme kararlılığı karşısında panik yaşayan terör örgütü, ile anlaşmanın yollarını aramaya devam ediyor. Tel Rıfat’ta sıkışan YPG’lilerin Esad ile anlaşmaya çalıştığı fakat ağır silahların teslimi konusunda anlaşmazlık yaşadıkları belirtiliyor.

 

TSK EMİR BEKLİYOR

 

Zeytin Dalı Harekâtının 58. gününde Afrin’de tam hâkimiyeti sağlayan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Afrin-Halep arasında geçiş noktası olan Tel Rıfat kasabasını da PKK/PYD terör örgütünden temizlemek için onay bekliyor.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın