Mehmet Altan tutuklandı, Ahmet Altan serbest

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 22 Eylül 2016 | 21 Zilhicce 1437 Perşembe

girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında mahkemeye sevk edilen Mehmet Altan tutuklandı. Ahmet Altan ise bırakıldı.
15 Temmuz darbe girişiminden bir gün önce katıldıkları televizyon programında darbe çağrışımıyla subliminal mesaj içeren söylemlerde bulundukları gerekçesiyle mahkemeye sevk edilen Mehmet Altan tutuklandı, ağabeyi gazeteci yazar Ahmet Altan ise adli kontrolle serbest bırakıldı.

’nün medya oluşumuyla ilgili soruşturma kapsamında savcılık tarafından ifadelerinin alınmasının ardından tutuklanmaları istemiyle nöbetçi İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen Altan kardeşlerin mahkeme sorgusu sona erdi.

Nöbetçi hakimlik, Mehmet Altan’ın, “ Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme ve örgütüne üye olmak” suçlarından tutuklanmasına karar verdi.

Mahkeme, Ahmet Altan’ın ise “haftada bir gün evine en yakın güvenlik birimine imza verme” ve “yurt dışına çıkış yasağı” zorunluluğundan oluşan adli kontrol tedbiri uygulanarak serbest bırakılmasına hükmetti.

İlgilinizi Çekebilir:  Asit tankı devrildi: 9 yaralı

Ahmet Altan’ın, mahkeme sorgusu sırasında hakime, “Benim hayatım darbelere karşı mücadeleyle geçti.” dediği duyuldu.

Fetih Medya / Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?