Maliki’den ‘geliyoruz Halep, Yemen’ açıklaması

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 24 Ekim 2016

Eski Irak Başbakanı Maliki, “Düşmanın planları varsa bizim de vardır. ‘Geliyoruz Ninova’ operasyonu diğer yüzüyle ‘geliyoruz Rakka’, ‘geliyoruz Halep’ ve ‘geliyoruz Yemen’ operasyonudur.” dedi.

Eski Irak Başbakanı Nuri el-Maliki, Musul’u terör örgütü DAEŞ’tan kurtarma operasyonuna ilişkin, “Düşmanın planları varsa bizim de vardır. ‘Geliyoruz Ninova‘ operasyonu diğer yüzüyle ‘geliyoruz Rakka’, ‘geliyoruz Halep’ ve ‘geliyoruz Yemen‘ operasyonudur.” dedi.

Maliki, Bağdat’ta yaptığı açıklamada, “Geliyoruz Ninova” adının kullanıldığı Musul operasyonunu Suriye ve Yemen’e kadar uzatarak, “Irak’ın yanı sıra Suriye ve Yemen’de yaşanan ve İslam projesine inanmayanların körüklediği günlük çatışmaları unutmamamız gerekir.” diye konuştu.

“Düşmanın planları varsa bizim de vardır.” diyen Maliki, “Geliyoruz Ninova’ operasyonu diğer yüzüyle ‘geliyoruz Rakka’, ‘geliyoruz Halep’ ve ‘geliyoruz Yemen’ operasyonudur.” ifadelerini kullandı.

Musul operasyonunda Şii milis gücü Haşdi Şabi’nin mezhepçi yaklaşımlarından endişe edilirken, mezhepçi yaklaşımıyla bilinen Maliki’nin söz konusu operasyonu İran destekli Husilerin silahlı ayaklanmasına sahne olan Yemen’e kadar uzatması dikkat çekti.

İlgilinizi Çekebilir:  Dünyada azalan kişisel haklar ve artan hoşgörüsüzlük sosyal gelişimi etkiliyor

Fetih Medya – Haber Merkezi

 

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?