Maliki’den ‘geliyoruz Halep, Yemen’ açıklaması

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 24 Ekim 2016 | 23 Muharrem 1438 Pazartesi 15:54

Eski Başbakanı , “Düşmanın planları varsa bizim de vardır. ‘Geliyoruz Ninova’ operasyonu diğer yüzüyle ‘geliyoruz ’, ‘geliyoruz ’ ve ‘geliyoruz ’ operasyonudur.” dedi.

Eski Irak Başbakanı Nuri el-Maliki, ’u terör örgütü ’tan kurtarma operasyonuna ilişkin, “Düşmanın planları varsa bizim de vardır. ‘Geliyoruz Ninova‘ operasyonu diğer yüzüyle ‘geliyoruz Rakka’, ‘geliyoruz Halep’ ve ‘geliyoruz Yemen‘ operasyonudur.” dedi.

Maliki, Bağdat’ta yaptığı açıklamada, “Geliyoruz Ninova” adının kullanıldığı Musul operasyonunu ve Yemen’e kadar uzatarak, “Irak’ın yanı sıra ve Yemen’de yaşanan ve İslam projesine inanmayanların körüklediği günlük çatışmaları unutmamamız gerekir.” diye konuştu.

İlgilinizi Çekebilir:  Suriyeli mülteciler ülkelerine geri dönmekten korkuyor

“Düşmanın planları varsa bizim de vardır.” diyen Maliki, “Geliyoruz Ninova’ operasyonu diğer yüzüyle ‘geliyoruz Rakka’, ‘geliyoruz Halep’ ve ‘geliyoruz Yemen’ operasyonudur.” ifadelerini kullandı.

Musul operasyonunda Şii milis gücü Şii terör grubu Haşdi Şabi’nin mezhepçi yaklaşımlarından endişe edilirken, mezhepçi yaklaşımıyla bilinen Maliki’nin söz konusu operasyonu İran destekli Husilerin silahlı ayaklanmasına sahne olan Yemen’e kadar uzatması dikkat çekti.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın