Mali’de 21 mahkum firar etti

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Kasım 2016 | 8 Safer 1438 Salı 11:30

Yerel yetkililer, ülkenin güneyindeki Banamba bölgesindeki cezaevine silahlı kişilerce düzenlendiği sırada 21 suçlunun firar ettiğini açıkladı.

Silahlı kişilerin bölgedeki bir bankayı da yağmaladıktan sonra ateşe verdiklerini, olayda iki banka çalışanının da ortadan kaybolduğunu bildiren yetkililer, firari suçluların bulunması için gerekli çalışmaların başlatıldığını belirtti.

Adalet Bakanı Mamadu İsmaila Konate, başkent Bamako’da düzenlenen Savcılar Kurulu Konferası’nda yaptığı konuşmada, firar eden mahkumların çok tehlikeli olduğuna işaret etti.

Banamba’ya yakın Sebete bölgesi sakinleri ise saldırganların ülkenin orta kesimindeki Segou bölgesine doğru kaçtıklarını ileri sürdü.

’de şiddet olaylarının sona ermesi amacıyla ’de 2015’te barış anlaşması imzalanmıştı. Ancak 2013’te Fransız güçlerince dağıtılan ve barış sürecine katılmayan silahlı gruplar, ülkenin kuzeyine ve orta kesimine yeniden yerleşmeye çalışıyor.

İlgilinizi Çekebilir:  İsraillilerde savaş korkusu!

Şiddet olaylarının son dönemde tırmanışa geçtiği ülkede cuma günü düzenlenen ve Ensaruddin örgütünün üstlendiği saldırıda, Fransız Barkhane gücüne bağlı bir yaşamını yitirmişti. Ülkede görev yapan İstikrar Misyonu (MINUSMA) konvoyuna pazar günü düzenlenen saldırıda ise 1’i mavi bereli 3 kişi ölmüştü.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Anahtar Kelime: , , , , , ,