Mali El Kaidesi’nin saldırısı sonrası çekilen görüntüler basına sızdı.

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 20 Ocak 2017 | 22 Rebiülahir 1438 Cuma 15:49

El Kaidesinin saldırısı sonrası çekilen görüntüler basına sızdı. Yaralı Fransız askerlerinin açıkça görüldüğü görüntülerde saldırılardan işbirlikçi askerleri de nasibini almış gibi görünüyor.

 

Önceki gün düzenlenen saldırıda yerel kaynaklar 50’ye yakın ölü ve 100’den fazla yaralı olduğunu bildirmişlerdi. Konuyla ilgili herhangi bir resmi olmazken olayı üstlendiklerini belirten bir bildiri yayınlamıştı.

Fetih Medya

Arapça yayınlanan bildirinin Türkçe çevirisini sizlere sunuyoruz…

 

 

“Murabıtlar Ketibesinden bir kahraman işgalci Fransız askerlerinin kontrolü altındaki askeri karargahı yerle bir etmiştir.

 

Allah’ın fazlı ve keremiyle Mali ’sine bağlı Murabıtlar Ketibesine mensup, kahraman Abdulhadi el-Fallani kardeşimiz, Fransız askerlerin gözetimizde olan, hükümet gücü askerlerinin ve İstikrar Misyonunun (MINUSMA) güçlerinin konuşlandığı karargaha aracıyla girerek bombalı düzenlemiştir.

 

Saldırıda, Mali askerinden ve onlara bağlı milis güçlerden 80’ni ölürken, onlarcasıda yaralanmıştır.
Düzenlediğimiz bu saldırıyla, ’nın çizdiği yolda arkasından giden herkesi uyarıyoruz.

 

Bizler, işgalci Fransız ordusunun, mücahidlere karşı savaşmak için ve müslümanlara baskı kurmak için, karargahlar ve kışlalar inşa ederek, konvoylar halinde devriye atmasına izin vermeyeceğiz.

 

Uyarıcıya sorumluluk yoktur.

 

Aynı şekilde Haçlı orduları ve onları destekleyenleri, ta ki; topraklarımızdan çıkana kadar, Allah’ın izniyle saldırılarımızın daha da artacağını müjdelemek isteriz.

 

Duyduğunuzdan değil, göreceklerinizden korkun!”

Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya

Medya -Özel

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın