Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Macron’un akıl hocasından dikkat çeken Türkiye açıklaması: NATO öldü

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 20 Ekim 2019 | _20 _Ekim _2019 Pazar 09:03

Eski Fransa Cumhurbaşkanı François Mitterrand’ın danışmanlarından ve ’un “akıl hocası” olarak bilinen Fransız Ekonomist Jacques Attali, ’nin ’ye yönelik Barış Pınarı Harekatı nedeniyle “ öldü, olarak yalnızız” değerlendirmesinde bulundu.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un politikalarını geliştirirken etkilendiği uzmanlardan biri olan Ekonomist Jacques Attali, Türkiye’nin diğer NATO üyesi ülkelerin onayı olmadan silahları alması ve bağımsız bir şekilde Suriye’de Barış Pınarı Harekatı’nı başlatmasını gerekçe göstererek NATO’nun “öldüğü” yorumunu yaptı.

Fetih Medya

Fransa Televizyonu France Info’da katıldığı bir programda konuşan Attali, “NATO üyesi bir güç olan Türkiye diğer üyelerin onayı olmadan Rus silahları alarak tamamen özgür bir şekilde savaşmaya karar verdiğine göre NATO öldü. Türkiye bunu gerçekleştirdi, kimse göstermedi ve onu engellemek için hiçbir şey yapmadı” ifadelerini kullandı.

Attali konuşmasında, “Eğer NATO öldüyse ve ABD artık bizi savunmuyorsa, Avrupalılara kendilerini korumak için birleşmekten başka yapacak bir şey kalmadı” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: EURONEWS

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.