Lübnan’daki kamplarda yaşayan 70 bin Suriyeli mültecinin hayatları ağır hava koşulları nedeniyle tehlikede

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 11 Ocak 2019 | 5 Cemaziyelevvel 1440 Cuma 12:20

'daki kamplarda kalan Suriyeli mültecilerin hava koşulları nedeniyle "hayatlarının tehlikede olduğu" ifade ediliyor.

Lübnan'daki kamplarda kalan Suriyeli mültecilerin hava koşulları nedeniyle "hayatlarının tehlikede olduğu" ifade ediliyor.

yetkililerinin açıklamalarına göre ülke çapında devam eden ağır hava koşulları sebebiyle, derme çatma kamplarda kalan 70 bin Suriyeli mültecinin hayatları tehlike altında. Yaklaşık bir haftadır Lübnan'da devam eden düşük sıcaklık seviyeleri ve şiddetli rüzgarlar sebebiyle on olumsuz etkilenmiş durumda.

Birleşmiş Milletler verilerine göre mülteci kamplarında "hayatı tehlike altında" olarak nitelenenlerin yaklaşık 40 bini çocuk. ve Cebel Lübnan bölgesinde bazı kamplar yoğun kar yağışı nedeniyle çökerken, bazı mülteci kamplarında sel ve su baskınları ciddi sıkıntılara yol açtı.

Lübnan doğusundaki dağlık bölgelerde ise mültecilerin durumu daha ağır. bölgesinde yer alan ve coğrafi şartlar sebebiyle erişimi zor olan mülteci kamplarında gıda maddelerine erişimde sorunlar yaşanıyor. 'deki mülteci kamplarında ve gıda maddelerine ihtiyaç duyuluyor.

"Ülkedeki mültecilerin ve açlıktan ölümle karşı karşıya olduğu ve bölgeye bir an önce ulaştırılması gerektiği" çağrıları yapılıyor.

Ülkede toplamda yaklaşık 1.5 milyon mülteci yaşıyor. Bu mültecilerin bir milyondan fazlasının ise Suriyeli olduğu ifade ediliyor.

Kaynak: Mepa News

Link

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın