Lübnan’da Filistin mülteci kampında çatışma

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 26 Ekim 2018 | 17 Safer 1440 Cuma 20:22

Büro Başkanı İsmail , Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn ile ülkenin güneyindeki El-Miyye Miyye Mülteci Kampı’nda Fetih ve Ensarullah hareketleri arasında yeniden alevlenen çatışmalarla ilgili görüştü.

Siyasi Büro Başkanı Heniyye’nin ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Heniyye, Avn’ı telefonla arayarak, kampta yaşanan kanlı olayların durdurulması hakkında görüştü.

Filistinlilerin önceliğinin Lübnan’ın güvenliği olduğunu ve kampları bölgede yaşanan olaylardan uzak tutarak bunu ispatladıklarını kaydeden Heniyye, Lübnan’daki Filistinlilerin Lübnan-Filistin kardeşlik ilişkilerini önemsediğini aktardı.

Kamptaki olayların Filistin davasına hizmet etmediğini belirterek, olayların en kısa zamanda durması konusunda hemfikir olduklarını vurgulayan Heniyye ve Avn, akan Filistin kanını durdurmak ve Filistinlilerin göç ettirildikleri yurtlarına geri dönmelerini sağlamak için hep birlikte çaba sarf etmek gerektiğinin altını çizdi.

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, dün de Lübnan Başbakanı Saad el-Hariri ve Başkanı Nebih Berri ile telefonda görüşmüştü.

Hamas tarafından 16 Ekim’de yapılan açıklamada, Lübnan ordusunun bölgedeki karargahında arasında gerçekleşen görüşmede ateşkese varıldığı duyurulmuştu. El-Miyye Miyye Mülteci Kampı’nda Hamas, Fetih ve Ensarullah hareketlerinin mensupları bulunuyor.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın