Livni Netanyahu’yu Hamas’a karşı zayıf olmakla suçladı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Ekim 2018 | 28 Muharrem 1440 Pazartesi 17:33

İsrail’deki muhalif Siyonist Kamp Partisi Başkanı Tzipi Livni, Binyamin Netanyahu’nun karşısında güçlü olmadığını, aksine hareketin gücünü arttırmak için çalıştığını söyledi. Ayrıca Netanyahu’nun sessiz kalmaları ve saldırmamaları karşılığında onlara para gönderilmesine göz yumduğunu söyledi.

Livni, ’ın, Şeridi için harcaması ve personelinin maaşlarının ödenmesi amacıyla ’a para gönderme isteğini onaylayan Netantahu’yu sert bir şekilde eleştirdi.

Tzipi Livni, Netanyahu’ya yönelik eleştirilerini şu ifadelerle dile getirdi;

“Ilımlıları güçlendirmek ve Hamas’ı izole etmek yerine, boş tehditler içeren ifadeler kullanıp, ardından Hamas’a doğrudan para gönderilmesini onaylıyor.”

Livni, İsrail’in güvenliğinin, sağcı hükümetin popülizmi ile sahada çelişen uygulamalar arasında dalgalandığına da dikkat çekti.

Diğer taraftan, radikal solcu bir blok olan Meretz’in Başkanı Tamar Zandberg, Netanyahu’nun politikalarına destek verdi.

Znagberg, “Her İsrailli iki seçeneğin olduğunu biliyor: savaş ya da . Uzun süreli bir mümkün olabilir. Gazze Şeridi’ndeki kuşatma kaldırılabilir” dedi.


Kaynak: Şark-ul Evsat

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın