Libya’da gözaltındaki çocukların serbest bırakılması talimatı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 15 Nisan 2019 | 10 Şaban 1440 Pazartesi 01:38

UMH Başkanlık Konseyi Başkanı Fayiz es-Serrac, General Halife Hafter’e bağlı güçlerden gözaltına alınan çocukların bırakılması talimatı verdi

Libya’da Mutabakat (UMH) Başkanlık Konseyi Başkanı Fayiz es-Serrac, General Halife Hafter’e bağlı güçlerden gözaltına alınan çocukların salıverilmesi talimatı verdi.

UMH Başkanlık Konseyinin basın ofisinden yapılan açıklamaya göre, Serrac, başkent Trablus’taki Ortak Operasyonlar Odası’nı ederek, Genelkurmay Başkanı, batı, merkez ve Trablus askeri bölgeleri komutanları, Terörle Komutanı ve Cumhurbaşkanlığı Muhafız Komutanı ile bir araya geldi.

Serrac, yaptığı açıklamada, Hafter güçlerinden gözaltına alınan çocukların teslimi için aileleriyle iletişim kurulması talimatı verdi. Serrac, çocukları savaşa sürükleyenlerden sorulması konusunda kararlı olduklarını vurguladı.

Başkent Trablus’a yönelik saldırılar hakkında uyarıda bulunan Serrac, “Bugün Libyalıları aynı masaya toplayacak, krizden çıkmanın yollarının tartışılacağı ulusal konferansta olmayı umuyorduk ancak ülkeyi kazananı olmayacak bir savaşa sokmakta ısrar eden bir taraf var.” dedi.

Serrac, “Bizim çabamız daima diyalog ve uzlaşı olmuştur ancak vatanımızı, halkımızı, başkentimizi ve tüm şehirlerimizi savunmaya da hazırız.” ifadesini kullandı.

Başkent Trablus etrafında şiddetlenen çatışmalar 10 gündür devam ediyor.

 

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.