Liberman: Dönüş yürüyüşü bizi Hamas’a para göndermeye mecbur etti

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 5 Aralık 2018 | 27 Rebiülevvel 1440 Çarşamba 10:05

direnişinin İsrail’e büyük bir baskı uyguladığını itiraf eden Liberman: Dönüş yürüyüşü bizi Hamas’a göndermeye mecbur etti.

İşgal rejimi eski Savunma Bakanı Avigdor Liberman, Hamas’ın Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleriyle İsrail’e büyük bir baskı uyguladığını söyledi.

İşgal rejiminde yayınlanan Yediot Ahranot gazetesi, Herzliya’daki Terörle Enstitüsü’nün dün akşamki konferansında konuşan Liberman’ın “Onlara para ve göndermek zorunda kaldık” dediğini aktardı.

Mücadeleyi kaybettiklerine ve ahmak durumuna düştüklerine işaret eden Liberman, “30 Mart’a kadar onlara para ve yakıt göndermeyi düşünmüyorduk. Bize çok büyük baskı uyguladılar” dedi.

Hamas’ın ekonomik yarar sağladığını ve Şeridi’ne havale edilen paranın harekete duyulan sempatiyi artırdığını kaydeden Liberman, bunun kendileri için bir felaket olduğunu ifade etti.

Liberman, ordusu komandolarının Gazze Şeridi’nin güneyine sızarak altı mücahidi şehit etmesi üzerine Filistin direnişinin sarsıcı misillemesinin ardından geçen ay ortalarında istifa etmiş ve partisi de koalisyondan çekilmişti.

Filistinliler, 30 Mart’tan bu yana Gazze Şeridi sınırında Büyük Dönüş Yürüyüşü adı altında barışçıl yapıyor ve çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Kaynak: fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın