Leo: Esrarlı gözlerin düşmanı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 5 Mart 2017 | 6 Cemaziyelahir 1438 Pazar 23:00

“Yetenek Sizsiniz”de boş yere atlayan zıplayan havlayanları bir kenara bırakın… Leo ile tanışın: İzmir’de gençlerin ayık gezmesinde katkısı olan bir duayen. ’da baronlarının başına ödül koydukları hem cinslerini aratmıyor. Bir kemiğe bir valiz dolusu “mal”ı ortaya dökebilecek daha yetenekli kim var?

3 ayda yarım ton uyuşturucu yakaladı.
İzmir Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü’nde 2016 yılı Temmuz ayından beri görev yapan Leo isimli köpek kısa sürede rekor düzeyde uyuşturucu madde ele geçirilmesini sağladı.
İzmir Emniyeti Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü’nde 8 aydır görev yapan detektör köpeği Leo, bugüne kadar 650 kilogram maddesi ile 35 bin uyuşturucu hap ve 5 kilogram eroin maddesi buldu. Leo’nun en son Adnan Menderes Havalimanı’nda yolcu M.A.’nın çantasının içindeki ayakkabının altına zulaladığı 110 gram toz maddesini dakikalar içinde yakaladığı gözlendi.

Fetih Medya
Her zulayı buluyor…
Leo’nun 8 ayda  650 kilogram esrar maddesi, 35 bin uyuşturucu hap ve 5 kilogram eroni bulması uyuşturucu tacirlerine göz açtırmadı. Bugüne kadar uyuşturucu tacirlerinin, evlerinde, iş yerlerinde ve otomobillerinde zulaladıkları tüm uyuşturucu maddesini bulan Leo’nun, görev yaptığı süre içinde ’de en çok uyuşturucu maddesi bulan narkotik dedektör köpeği olduğu belirtildi.

Fetih Medya
Gelelim en son operasyonuna:
Uyuşturucu bulma konusunda Türkiye rekortmeni olan Leo, önceki gün gelen bir ihbar üzerine İzmir Adnan Mendere Havalimanı’nda, X-ray cihazından geçen tüm yolcuların valizlerini tek tek kokladı. Köpeğin yolculardan M.A.’nın valizinde uyuşturucu olduğu yönünde tepki vermesi üzerine polis M.A.’yı gözaltına aldı. Ancak valizde yapılan aramada önce uyuşturucu bulunamadı. Leo’nun bu kez çantadan çıkarılan bir spor ayakkabıya yönelik tepki vermesi üzerine polis ekipleri ayakkabının altına zulalanmış 110 gram toz esrar maddesini buldu. Gözaltına alınan M.A.’nın sorgusunun devam ettiği bildirildi.

Fetih Medya – Özel Haber

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın