Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Latin Amerika Filistinlileri ilk konferanslarını yapmaya hazırlanıyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Haziran 2019 | 10 Şevval 1440 Perşembe 07:56

On ülkeden heyetler El Salvador’da bir araya gelecek Latin Amerika Filistinlileri ilk konferanslarını yapmaya hazırlanıyor.

’da yaşayan Filistinliler önümüzdeki ve Cumartesi günleri El Salvador’da ilk konferanslarını yapmaya hazırlanıyor.
Ondan fazla ülkeden heyetlerin katılacağı konferansta, Latin Amerika’da yaşayan Filistinlilerin çabalarının davasına ve söz konusu ülkelerdeki Filistinlilere hizmet edecek şekilde birleştirilmesi hedefleniyor.
Konferansın organizatörlerinden Filistin-El Salvador Dostluk Derneği Başkanı Sem’an Huri, Güney Amerika ve Karayipler’de Yaşayan Filistinliler Konferansı’nın Filistin diasporasını Filistin davasına hizmet edecek şekilde birleştirmek için yürütülen istişarelerin ardından geldiğini kaydetti.
Huri, Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Gurbetçiler Dairesi’nin rolünün ikinci plana itildiği ve Filistin’de bölünmüşlük hali yaşandığı için Güney Amerika ve Karayipler’de yaşayan Filistinlileri bir araya getirmek istediklerini belirtti.
Konferansın Latin Amerika’da yaşayan Filistinliler için bir çekirdek oluşturmak istediklerini bildiren Huri, bunun doğal bir hak olduğunu ve FKÖ’ye başkaldırı anlamına gelmediğini söyledi.
Herkesin ortak düşmanının olduğuna dikkat çeken Huri, Filistinlileri bölünmüşlük haline son verip birlik ve beraberliğe davet etti.
Huri, Başkanı Donald ’ın işgal rejimi yanlısı tavırlarını ve Kudüs’ü işgal rejiminin başkenti ilan eden kararını reddettiklerini ifade etti.
Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.