Kuşatma altındaki Halep’te direnişçiler bombalı araçlarla saldırıya geçti (Video – Foto)

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 15 Aralık 2016 | 16 Rebiülevvel 1438 Perşembe

Kuşatma altındaki Halep’te çatışmalar sürüyor. Rusya ile Türkiye’nin Halep için ateşkes kararını Esed rejimi ve İran tanımadı ve bombardımana devam edeceğini açıkladı. Anlaşmanın bozulduğu ilk anlardan itibaren 12 şehid ve 40 yaralı olduğu bildirildi. Halep’te kadınlarında silahlandığı, 30 Müslüman kadının bombalı saldırı için gönü

Esed ve İran askerlerinin Halep’teki yaralıların bile tahliye edilmesine izin vermemesi sonrasında bombardıman yeniden başladı. Kuşatma altındaki direnişçiler de savunma hatlarını korudular ve başta firdevs mahallesi olmak üzere Esed rejiminin elinde tuttuğu bölgelere saldırıya geçtiler.

Kuşatma altındaki Halep’in Cisr El Hac bölgesinde Esed rejimi mevzisine bombalı araç saldırısı düzenledi. Ardından direnişçiler ikinci bombalı araç saldırısını da düzenledi. Bu saldırı yapan direnişçi arabayı yerleştirip sonradan olay yerinden kaçarak uzaktan kumanda ile patlatmayı başardı.

Saldırıyı gerçekleştiren Ebu İslam eş-Şami’nin konuşması ve aracı patlatma anı:

Kuşatma altındaki Halep’ten bir başka direnişçi: “Teslim olmayacağız, buradan çıkmıyoruz, şu an fedai ve bombalı araç timlerimiz hazır!”

Kuşatma altındaki Halep’te direnişçiler Firdevs mahallesine girdiler, üç bombalı araç saldırısı yapıldı:

Fetih Medya

Kuşatma altındaki Halep’te Esed rejimine bombalı araç saldırısı yapılan ve çok sayıda Şii askerin ölümüne sebep olan araç:

İlgilinizi Çekebilir:  İdlip şehir merkezinde patlama!

Fetih Medya  Fetih Medya

Öte yandan dışarıdan kuşatmayı kırmak için Halep 1070 konutlarına Türkistan İslam Cemaati mücahidi bombalı araç saldırısı düzenledi. İçerden bombalı araç saldırıları yapılırken 1070 konutları Grad füzeleriyle vuruldu. Ayrıca Askeri Akademiye yoğun Grad saldırısı yapıldı, 17 Şii milisin öldüğü bildiriliyor.

Hazırlayan: Selahaddin Dağıstan

Fetih Medya – Özel Haber

 

 

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?