Kumpas hakimi hakkında karar

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 4 Aralık 2018 | 26 Rebiülevvel 1440 Salı 04:29

İzmir’deki ‘Askeri casusluk davası’na bakan eski İzmir 12. Ağır Mahkemesi Başkanı Atilla Rahman’a 9 yıl 9 ay hapis cezası verildi.

 

FETÖ soruşturması kapsamında hakkında dava açılan, İzmir’deki “Askeri casusluk davası“na bakan eski İzmir 12. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Atilla Rahman’a 9 yıl 9 ay hapis cezası verildi.

FETÖ’nün 2016‘daki girişiminin ardından meslekten ihraç edilen ve FETÖ’nün kumpası olduğu ortaya çıkan ‘Askeri casusluk davası’na bakan İzmir 12’nci Ağır Ceza Mahkemesi eski Başkanı Atilla Rahman, o dönemde tarafından gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Rahman önce tutuklandı, daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere bırakıldı. Rahman hakkında, ‘silahlı örgütüne üye olmak’ suçlamasıyla dava açıldı.

İzmir 15’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın son duruşmasına Atilla Rahman sorunları nedeniyle katılmadı. Duruşmaya katılan Rahman’ın avukatı Uğur Karadağ, ‘mahkeme heyetininin reddi’ talebinde bulundu. Duruşma savcısı ise bu istemin yargılamayı uzatma amacı taşıdığını belirterek, talebin reddedilmesi yönünde görüş belirtti. Mahkeme heyeti de savcının talebini kabul ederek bu isteği reddetti.

Duruşma savcısı ayrıca daha önce verdiği mütalaaya ek olarak sanığın son iki duruşmaya gelmeyip, yargılamadan kaçtığını, bu durumun, sanık hakkında mahkumiyet kararı verildiğinde kaçacağına dair kuvvetli şüphe uyandırdığını belirterek, tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasını istedi. Sanık avukatı ise müvekkilinin kaçma şüphesi olmadığını söyledi.

Davayı sonuçlandıran mahkeme heyeti, sanık Atilla Rahman’ı 9 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıp, kaçma şüphesi bulunduğundan tutuklanmasına karar verdi.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın