Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Kudüs’te 641 yerleşim birimli yeni yerleşim projeleri

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Ağustos 2019 | 12 Zilhicce 1440 Salı 09:37

İşgal rejiminin işgal altındaki ’te bulunan “İsrail Yerel İnşaat ve Proje Komitesi” adı verilen organı bugün (12 Ağustos Pazartesi) ’ün El-Halil yolu üzerinde 641 yerleşim biriminden oluşan yerleşim merkezleri inşa edilmesine dair iki projeyi onayladı.

Siyonistlere ait Yedinci Kanal’ın yayınladığı habere göre birinci proje El-Halil yolunun batısındaki Telbiot mıntıkasının civarına, Hat adı verilen hafif tren rayı paraleline ve Beytilahim yolunun doğusuna inşa edilecek. İkinci proje ise yine El-Halil yolu üzerine Şaari Siyon bölgesine inşa edilecek.

Kanalda projelerin konut binalarından, sanayi binasından, sağlık merkezlerinden ve yahudi havralarından oluşacağı ifade edildi.

İşgal rejiminin Filistinlilerden gasp edilen araziler üzerine inşa ettiği bu projeler tüm uluslarararası kurallara ve hukuka aykırı nitelikte. İsrail’in yerleşim planlarının aleyhine çok sayıda uluslararası karar çıkarılmış olmasına rağmen işgal devleti bunların tümünü hiçe sayarak yerleşim merkezleri inşa etmeye devam ediyor.

İsrail’in yerleşim projelerine karşı çıkarılan son karar ise ’nin 23 Aralık tarihinde çıkardığı ve ve Kudüs’teki yerleşim projelerinin derhal durdurulmasını isteyen 2334 sayılı karar.

Kaynak: Enformasyon Merkezi

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.