Kudüs Müftüsü; Mescid-i Aksa baskınlarının meşrulaştırılmak istendiğini söyledi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Kasım 2018 | 30 Safer 1440 Perşembe 11:26

İşgal polisinin kararını değerlendiren  Müftüsü Mescid-i Aksa baskınlarının meşrulaştırılmak istendiğini söyledi.

Kudüs ve Diyarı Müftüsü, Mescid-i Muhammed , polisinin Mescid-i Aksa’ya düzenlenecek resmi baskınların artırılması talebinin tehlikesine dikkat çekti.

Bölgede gerginliğin yükselmesinden tamamen işgal yönetiminin sorumlu olduğunu belirten Hüseyin, gerginliğin açabileceği sonuçlar konusunda uyarıda bulundu.

Müftü Hüseyin, işgal güçlerinin Kudüs İşleri Bakanlığı’na ve Kudüs Valiliği’ne baskın düzenlemesini, memurları ve vatandaşları darp etmesini kınadı.

İşgal güçlerinin uluslararası hukuku ve anlaşmaları çiğnediğini bildiren Hüseyin, işgal rejiminin Filistinliler aleyhinde ırkçı yasalar çıkarmaya devam etmesini eleştirdi.

İşgal rejiminin ’yi anma faaliyetlerini yasaklamak amacıyla “Kültürel bağlılık” yasası çıkartmayı planladığına dikkat çeken Hüseyin, işgal rejiminin ırkçı yasalarla Filistin halkına daha çok baskı yapmayı amaçladığını ifade etti.

Müftü Hüseyin, İsrail savaş makinası karşısında direnen Filistin halkının toprağını, haklarını ve kutsal mekanlarını savunmaktan geri durmayacağını söyledi.

İşgal polisi, parlamentosu üyelerinin Mescid-i Aksa’ya üç ayda bir yerine ayda bir baskın düzenlemelerine izin verdi.

Kaynak: fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın