Kudüs için Şikago’da da gösteri düzenlendi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 16 Mayıs 2018 | 1 Ramazan 1439 Çarşamba 11:55

’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını amacıyla Şikago’da da gösteri düzenlendi

ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını ve rejiminin taşıma işleminin gerçekleştiği günde ’de düzenlenen protesto gösterisine yaptığı müdahale nedeniyle gerçekleştirilen büyük katliamı protesto amacıyla dünyanın değişik ülkelerinde ve yürüyüşler düzenleniyor. Bu çerçevede önemli bir protesto gösterisi de ABD’nin önemli şehirlerinden Şikago’da gerçekleştirildi.

Şikago’da Filistinlilerden, Amerika’da yaşayan asıllılardan ve onlarla dayanışma içindeki diğer kesimlerden binlerce kişi ABD’nin ve İsrail’in tutumunu protesto amacıyla meydanlara çıktı. Filistin bayrakları ve işgal rejiminin Gazze’de gerçekleştirdiği katliamı kınayan pankartlar taşıyan göstericiler “Filistinlilere özgürlük”, “Kudüs Filistin’indir” diye slogan attılar.

İlgilinizi Çekebilir:  Düğünde atılan havai fişek ormanı yaktı!

Eyleme katılan Amerikalılar, ABD yönetiminden siyonist işgal rejimine desteğe ve özellikle yardımda bulunmaya son vermesini istediler. Yaptıkları açıklamada işgal rejiminin ABD’nin verdiği yardımları Filistinlilerin topraklarını gasp etmek ve yerleşim merkezleri inşa etmek için kullandığına dikkat çektiler.

Göstericiler işgal rejiminin Şikago’daki konsolosluk binasının önüne kadar yürüdü ve burada İsrail’in bütün uluslararası kararları ve hukuku ayaklar altına alarak katliamlar yapmaya devam ettiğine dikkat çektiler.

Kaynak: fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın