Kremlin’den ABD’ye mesaj: Yaptırımlar yükü artıracak

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Kasım 2018 | 4 Rebiülevvel 1440 Pazartesi 20:06

Kremlin sözcüsü Dmitriy Peskov, yeni ABD yaptırımlarının Rusya Başkanı Vladimir Putin ve ABD Başkanı Donald ’ın Arjantin’deki G20 Zirvesi’nde yapacakları görüşmeye kadar Moskova ile Washington arasındaki ilişkilerde yükü artırabileceğini söyledi.

Vladimir Putin, Pazar günü, Birinci Savaşı’nın sona ermesinin 100. yıldönümüne özel törenin yapıldığı Fransa’ya uçtu. Başkanların müzakereleri Fransız hükümetinin isteği üzerine gerçekleşmedi, çünkü Fransız Rusya ve Amerika Birleşik Devletleri liderlerinin toplantısının Fransa’daki büyük ölçekli etkinliklerden daha fazla ilgi çekeceğini düşünüyor.

Peskov, yaptığı açıklamada “Arjantin’de G20 zirvesi düzenlenene dek yükün daha da genişleyeceği ve daha çok sorun çıkacağı ön görülüyor, bu yüzden herkes bekleme durumunda. ABD Bakanlığının, ikinci dalgasının hazırlanacağından, yani soruların cevaplardan daha fazla olacağı gerçeğinden yola çıktıklarını söylediklerini gördük” dedi.

G-20 Zirvesi 30 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında Buenos Aires’te yapılacak. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un daha önce de belirttiği gibi, zirvede Rusya ve ABD liderlerinin toplantısının yapılacağı yönünde bir anlaşma var. günü Rusya , zirve sırasında Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun arasında da bir olasılığını olduğunu belirtti.

BİR AÇIKLAMA DA LAVROV’DAN

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya ve ABD liderlerinin G20 zirvesinde yapacakları toplantı hakkında “Rossiya 1” kanalında yaptığı açıklamada, “Gündemde birçok konu var, liderler gerekli gördüklerini konuşacaklar” dedi.

Daha önce, Rusya Devlet Başkanı Basın sözcüsü Dmitriy Peskov, arasında yapılacak toplantı hakkında kesin anlaşmaların olmadığını söylemişti.

G20 Zirvesi 30 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında Buenos Aires’te yapılacak.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın