Konya’da DAEŞ iddiasıyla 43 adrese baskın: 33 gözaltı

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 17 Aralık 2016 | 18 Rebiülevvel 1438 Cumartesi 13:19

’da düzenlenen iddiasıyla operasyonda 33 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden biri kendisini görüntüleyen basın mensuplarına, “Çekin daha iyi çekin. Yakışıklıyım değil mi? Allah’a hamdolsun. Çekin, Allah da sizi çeker” dedi.

Konya Emniyet Müdürlüğü Şube ekipleri, DAEŞ’a üye olduğu öne sürülen kişilere yönelik düzenledi.

Yapılan teknik ve fiziki takibin ardından bugün sabah saatlerinde daha önce belirlenen 43 adrese eş zamanlı baskın yapıldı. Özel Harekat eşliğinde 200 polisin katıldığı baskınlarda, hakkında yakalama kararı bulunan 43 şüpheliden 33’ü gözaltına alındı.

Şüphelilerin sık sık ’ye gidip, gelerek DAEŞ örgütüne destek verdikleri ileri sürüldü. Şüphelilerin evlerinde çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi. Şüphelilerin, farklı adlarda kurdukları yardım derneklerinde örgütsel faaliyetlerini sürdürdükleri iddia edildi.

Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen şüphelilerden biri kendisini görüntüleyen basın mensuplarına, “Çekin daha iyi çekin. Yakışıklıyım değil mi? Allah’a hamdolsun. Çekin, Allah da sizi çeker” dedi. Şüpheliler ifadeleri alınmak üzere Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın