Konsoloslukta mavi ışıklı arama tamamlandı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 16 Ekim 2018 | 7 Safer 1440 Salı 12:37

Suudi Kaşıkçı’nın başkonsolosluğa girdikten sonra kaybolmasıyla ilgili çalışma grubundaki olay yeri inceleme ekipleri konsolosluktan ayrıldı.

 

Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın, ’ın İstanbul Başkonsolosluğu’na girdikten sonra kaybolmasıyla ilgili oluşturulan ortak çalışma grubunda yer alan olay yeri inceleme ekipleri konsolosluk binasından ayrıldı.

ekiplerinin, 9 saat süren incelemelerinin ardından binadan ayrıldığı görüldü. Grupta yer alan yetkililer ise çalışmalarına devam ediyor.

Ayrıca, Beşiktaş Belediyesine bağlı ekipler iki çöp toplama aracıyla konsolosluğun arka kapısından bahçeye girdi. İçeride bir süre bekleyen daha sonra polis eskortu eşliğinde konsolosluktan çıktı. Araçlarda, incelenmek üzere konsolosluğun bahçesinden alınan toprak numunesinin bulunduğu öğrenildi.

İnceleme heyetinin başında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından görevlendirilen bir başsavcıvekili ve bir cumhuriyet savcısı bulunuyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü , Asayiş ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüklerine bağlı personel de ekipte yer alıyor.

MAVİ IŞIK YÖNTEMİ KULLANILDI

Uzman ekiplerin çalışma yürüttüğü binanın üst katındaki odaların tümünün ışıklarının kapatıldığı ve pencerelerden dışarı mavi bir ışık yansıdığı görüldü.

Ayrıca, uzmanlar konsolosluğun bahçesinde ve çatısında da inceleme yapıp, fotoğraf çekti.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın