Komutanlarını öldürüp Taliban’a Katıldılar

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 16 Temmuz 2017 | 22 Şevval 1438 Pazar
Afganistan’ın Nimruz vilayetinde 5 asker Taliban saflarına geçti.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Afganistan’ın güneyindeki Nimruz vilayetinde geçtiğimiz gün gerçekleşen olayda, Kabil hükümeti güçlerinden 5 asker bağlı oldukları askeri merkezdeki komutanı öldürdükten sonra silahları ve bir araçla beraber Taliban kontrolündeki bölgeye geçtiler.

Yerel kaynaklar düzenlenen saldırının Taliban’ın içeriden gerçekleştirdiği bir operasyon olma ihtimali üzerinde duruyorlar.

Taliban’dan açıklama

Olayın gerçekleşmesinden kısa bir süre sonra Taliban sözcüsü yaptığı bir açıklamayla Nimruz vilayetinde 5 askerin merkezdeki komutanlarını öldürdükten sonra kendilerine katıldığını açıkladı. Sözcü ayrıca kendilerine katılan 5 askerin görüntülerini kamuoyu ile paylaştı.

Araç ve silahlarıyla Taliban’a katıldılar

Askeri merkezdeki komutanlarını öldürdükten sonra Taliban saflarına katılan askerlerin olduğu görüntülerde, askerlerin silahları ve bir Ranger aracın da olduğu görülüyor.

İşte o askerler:

Fetih Medya

Fetih Medya  Fetih Medya

Taliban ile iletişim halindeydiler

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, askerler bir süredir bölgedeki Taliban güçleri ile telsiz ve telefon iletişimi kuruyorlardı. Afganistan’da Taliban ile Kabil hükümetine bağlı güçler arasında sürekli telsiz görüşmelerinin yapıldığını aktaran kaynaklar, yapılan bu telsiz görüşmelerinde Taliban’ın yerli unsurlara sürekli teslim olmaları yönünde telkinde bulunduğunu ifade ediyor.

İlgilinizi Çekebilir:  Spicer'ın istifasının ardından yeni Beyaz Saray Sözcüsü'nün adı belli oldu

Kaynak: Mepa News

 

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?