Kızılay, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vekalet kurbanını Afganistan’da kesti

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 21 Ağustos 2018 | 10 Zilhicce 1439 Salı 20:01

Türk Kızılayı Genel Sekreteri Can:- ‘Kızılay, ’da sadece ’de değil, ülkenin en önemli yerleşim yeri olan Mezar-ı Şerif’te de kesimi ve dağıtımı geçekleştiriyor’

Türk Kızılayı, Türkiye dahil, Afganistan, Kenya ve Kudüs’teki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için kurban vekaleti veren Türkiye Cumhurbaşkanı için Afganistan’da kurban kesimi yaptı.

Bu yıl Türkiye dahil 40 ülkede kurban kesimi ve dağıtımı yapan Türk Kızılayı, Türk halkının vekalet verdiği kurbanları halkına ulaştırıyor.

Kızılay, için de vekaletle kurban kesimi yaptı. Kesilen kurbanların etleri yetimlere dağıtıldı.

İlgilinizi Çekebilir:  Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı ile görüştü!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile diğer vekalet sahiplerinin kurbanlarının kesimine Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can, Afgan Kızılayı Genel Başkanı Dr. Mirveyis Ekrem ile Türk Kızılayı Afganistan Delegasyon Başkanı Mücahit Salih Duran da katıldı.

Türk Kızılayı Genel Sekreteri Can, “Kızılay, Afganistan’da sadece başkent Kabil’de değil, ülkenin en önemli yerleşim yeri olan Mezar-ı Şerif’te de kurban kesimi ve dağıtımı gerçekleştiriyor. Kızılay ekipleri gözetiminde kesimi yapılan kurbanlıkların etleri, Afgan Kızılayı ekiplerinin desteğiyle ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın