Kayseri Erciyes Üniversitesi önünde patlama: 13 kişi hayatını kaybetti

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 17 Aralık 2016 | 18 Rebiülevvel 1438 Cumartesi 09:31

’de, Erciyes Üniversitesi yakınlarında 08.45’te yüklü bir araçla, çarşı iznine çıkan askerlerin içinde bulunduğu özel halk otobüsüne yönelik bombalı araçla gerçekleştirildi. ’dan yapılan açıklamada 13 askerin hayatını kaybettiğini, 48 personelin yaralandığı bildirildi. Sivillerin de yaralanmış olabileceği belirtilen açıklamasında şöyle denildi:

“17 Aralık 2016 Cumartesi günü saat 08.45 sularında Kayseri Komando Tugay Komutanlığından izne çıkan er ve erbaşları taşıyan araca yapılan saldırısında, 13 kahraman personelimiz şehit olmuş, 48 kahraman personelimiz yaralanmıştır. Yaralılar derhal bölgedeki hastanelere sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Ayrıca menfur saldırıda sivil vatandaşlarımızın da yaralanmış olabileceği değerlendirilmektedir. Alçakça ve kalleşçe düzenlenen bu saldırıyı şiddetle lanetliyor, saldırıda hayatını kaybeden kahraman arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine, TSK personeline ve Yüce Türk Milletine başsağlığı, yaralı kahraman arkadaşlarımıza ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.”

Kayseri’deki incelemelerinin ardından Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 6’sı ağır 55 yaralının tedavisinin sürdüğünü söyledi.

İlgilinizi Çekebilir:  Cammu Keşmir'deki şiddet olaylarında 41 kişi öldü

Edinilen bilgilere göre Erciyes Üniversitesi kampusunun Talas istikametindeki giriş kapısı yakınlarında 71 plakalı () Şahin marka bomba yüklü bir araç, halk otobüsünün yanında infilak etti. Gazete Habertürk Muhabiri Necmettin Çuhadaroğlu, aracın bu sabah 05.00 sularında Kayseri’ye giriş yaptığını bildirdi.

Kayseride terör saldırısında kullanılan araç, incelemenin ardından Emniyet Müdürlüğünün bahçesine çekildi.

Kırıkkale Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu, hain terör saldırısında kullanılan plakanın sahte olduğunu belirterek halen kentteki bir araçta mevcut olduğunu söyledi.

Saldırının ardından yapıldığı belirtilen kan anonslarına karşılık Sağlık Bakanlığı “Kan ihtiyacı bulunmamaktadır” açıklaması yaptı. Türk Kızılayı yetkilileri de acil müdahalelere bakan hastanelerin kan bağışı için meşgul edilmemesini isteyerek, kan stokunun yeterli olduğunu bildirdi.

Fetih Medya – Haber Merkezi

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın