Katledilen Filistinli mültecilerin organları asit kuyusuna atılıyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 25 Aralık 2016 | 26 Rebiülevvel 1438 Pazar 20:44

’in zindanlarında 456 Filistinli işkence sonucu hayatını kaybetti.

’deki Filistinliler İçin Çalışma Grubu, kendisine bağlı takip ve gözetleme biriminin şimdiye kadar 456 Filistinlinin zindanlarda ve merkezlerinde işkence sonucu şehit olduğunu tespit ettiğini belirterek, uluslararası organ kaçakçılığı şebekeleriyle bağlantıları olan güçlerinin şehitlerin cenazelerini elinde tuttuğunu ifade etti.

Konuyla ilgili olarak bugün bir rapor yayınlayan Çalışma Grubu, rejiminin bütün şehitleri duyurmaması, şehit ailelerinin de şehitlerden bahsetmeleri durumunda kendilerinin de benzer baskı ve tasfiyelere maruz kalma endişeleri nedeniyle gerçek rakamın bilinmediğini ve aslında rakamın çok daha yüksek olduğunu hatırlattı.

İşkence sonucu şehit olanlardan bazıları kadın, bazıları çocuk ve bazıları da yaşlı insanlar. Bunlardan 77’si sızdırılan resimlerden tanınırken, diğerlerinin kimlikleriyle ilgili herhangi bir bilgiye henüz ulaşılamadı.

İlgilinizi Çekebilir:  Saha Gündemi: 18.06.2018

Çalışma Grubu yayınladığı raporda, kalan bazı tutuklularla, rejimden ayrılan bazı askerlerin rejim güçleri içerisinde uluslararası organ mafyasıyla irtibatlı olanların olduğu yönünde bilgi verdiklerini hatırlatarak şu bilgiyi verdi: “Cesetler Şam’ın Kefer Susa güvenlik bölgesindeki 215 nolu kısımdan Esed Araştırma Hastanesi’ne götürülüyor. Burada işkence sonucu hayatını kaybedenlerin organları alındıktan sonra bu sefer cesetleri Mezze’deki askeri hastaneye götürülüyorlar. Cesetler burada hastane içinde yapılmış ve içi asitle dolu havuza atılıyor.”

FİEM

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın