Katar’dan fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa baskınlarına tepki

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 15 Mart 2019 | 8 Recep 1440 Cuma 07:28

Katar, fanatik Yahudilerin altındaki Doğu Kudüs’te bulunan ’ya düzenlediği baskınları kınadı.

Katar Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail’in Kudüs ve Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlallerinin en güçlü şekilde kınandığı belirtilerek, “Bu tür saldırılar işgal kuvvetinin sistematik bir politikası olup İslam ümmetinin duygularını provoke etmektedir.” denildi.

Uluslararası topluma “İsrail’in insani ve uluslararası hukuku aşan bu tür ihlalleri karşısında sessiz kalınmaması” çağrısı yapılan açıklamada, “Katar, ile beraber Filistinli kardeşlerinin kararlılığına destek vermektedir.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada ayrıca uluslararası toplumun ve özellikle bölge ülkelerinin bu yöndeki sorumluluklarını yerine getirmeleri gerektiği belirtilirken, İsrail’e ve Hristiyanların kutsal mekanlarına yönelik ihlallerine son vermesi çağrısı yapıldı.

İsrail polisi korumasındaki 240 fanatik , işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’ya bu sabah düzenlemişti.

Kudüs İslami Vakıflar İdaresi Basın Sözcüsü Firas Dibs, yaptığı yazılı açıklamada, “Sabah saatlerinden itibaren halinde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen fanatik Yahudilerin sayısı 240’ı buldu. Bunların 40’ı yüksek öğrencisi.” ifadesini kullanmıştı.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın