Kasım ayında Mescid-i Aksa’ya 2020 İşgalci baskın düzenledi

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 6 Aralık 2018 | 28 Rebiülevvel 1440 Perşembe 08:54

İşgal rejiminin emrivaki oluşturma politikası çerçevesinde Kasım ayında ’ya 2020 İşgalci düzenledi

’nin raporuna göre, Kasım ayında Mescid-i Aksa’ya düzenlenen baskınlara katılan yerleşimcilerin sayısında artış görüldü.

Raporda, geçen ay Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen işgalcilerin sayısının 2020’ye ulaştığı, baskınlara katılanlar arasında sivil kıyafetli askerleri ile sözde heykel öğrencilerinin de olduğu belirtildi.

İstatistiklere göre, Kasım ayında 45’i sivil giyimli işgal , 1294 ve 681 Yahudi öğrenci Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Kudüs Araştırma Merkezi Müdürü Imad Ebu Avvad, bu kadar çok işgalcinin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesinin işgal rejiminin baskına katılanların sayısını sürekli artırarak emrivaki oluşturma politikasını yansıttığını söyledi.

Ebu Avvad, Mescid-i Aksa’ya düzenlenen baskınlara katılan sözde heykel öğrencilerinin sayısında artış görüldüğüne dikkat çekti.

İsrail’in ’deki bölünmüşlük halinden ve ülkelerinin içinde bulunduğu durumdan yararlandığını belirten Ebu Avvad, Ürdün’e çağrıda bulunarak işgalcilerin Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlallerini deşifre etmesini istedi.

Kaynak:fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın