Kamyonculara takozu da unutturan her derde deva Nokia 3310 geri dönüyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 16 Şubat 2017 | 19 Cemaziyelevvel 1438 Perşembe 12:00

Teknoloji sitesi Venture Beat yazarlarından Evan Blass’ın makalesine göre, Finlandiyalı teknoloji firması ’nın ilk kez 2000 yılında piyasaya sürdüğü 3310 modeli yeniden satışa çıkarılacak.

Blass, firmanın İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenecek Mobile World Congress 2017’de (MWC) tanıtacağı bu modeli yeniden piyasaya süreceğini, 3310’un modern versiyonunun önce ’da 59 avro gibi bir fiyatla satışa sunulmasının planladığını aktardı.

İlk olarak 2000 yılında piyasaya sürülen ve mobil telefonların modern çağını başlatan modellerden olan 3310, çok uzun pil ömrü sağlaması ve neredeyse parçalanamaz, sağlam bir kasaya sahip olması sebebiyle yeniden satılacak.
Telefonun 59 Euro’dan satışa sunulması bekleniyor.
3310’un basit özelliklere sahip olmasına rağmen, kullanıcıların vazgeçemediği “Yılan” gibi oyunları bulunmakta. “Yılan” uzun yıllar çok popüler olması dolayısıyla, akıllı telefonlarda da dahi kullanıcılara sunuldu.
Microsoft’un Eylül (2013) başında 7.2 milyar dolara satın aldığı Nokia, bir zamanlar dünyasının rakip tanımayan devlerinden biriydi.
1999 yılında piyasaya sürülen Nokia 3210, ‘Snake’ oyunuyla fenomen olmuştu. , dünya genelinde 160 milyon sattı.

İlgilinizi Çekebilir:  İsrail Savunma Bakanı Liberman'dan Filistin asıllı milletvekiline hapis tehdidi

Telefonun daha çok müşterilerin yedek telefon ihtiyacını gidermesi amacıyla üretildiğini ifade eden Blass, yeni modelde kamera, renkli ekran ve benzeri özelliklerin yer alıp almayacağına ilişkin bilgi vermedi.

Nokia’nın MWC’de tanıtacağı diğer telefon modelleri Nokia 3,5 ve Nokia 6 olacak. Bu modellerin Android 7 işletim sistemiyle piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Birçok özelliğiyle akıllı telefonların atası varsayılan 3310, alışveriş sitesi Amazon’da hala satılıyor.

Nokia akıllı telefon piyasasında başarılı olamamış, sonrasında Microsoft’a satılmıştı.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın