İzmir’deki bombalı saldırıların davası

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 28 Eylül 2018 | 18 Muharrem 1440 Cuma 18:40

AK ve MHP ile Çamdibi Polis Merkezi Amirliğine bombalı saldırı düzenleyen örgütü MLKP üyesi Deniz Aytaç’ın talebi reddedildi

AK Parti Karşıyaka ilçe binası, MHP Çamdibi irtibat bürosu ile Çamdibi Polis Merkezi Amirliğine bombalı saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan terör örgütü MLKP üyesi Deniz Aytaç’ın yargılanmasına devam edildi.

2. Ağır Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Aytaç ve avukatları katıldı.

İddia makamı, sanığın üzerine atılı suçun vasfı ve mahiyeti, mevcut delil durumu ve suçun katalog suçlar içerisinde olmasının dikkate alarak Aytaç’ın tutukluluk halinin devamına karar verilmesi yönünde değerlendirme sundu.

Sanık avukatı İmdat Ataş, müvekkilinin gözaltına alınmasının ardından emniyet mensuplarının yaptığı işlemine ilişkin ham görüntülerin mahkemeye gönderilmesi talebinde bulundu.

Sanık Aytaç’ın yaklaşık 3 yıldır tutuklu olduğunu hatırlatan Ataş, müvekkilinin cezaevindeki koşullar nedeniyle sıkıntı yaşadığını, bunun da savunmayı etkileyecek seviyede olduğunu ileri sürdü.

Müvekkilinin uzun süre tutuklu kalmasının hukuka aykırı olduğunu öne süren Ataş, Aytaç’ın tahliyesini talep etti.

heyeti, İzmir Emniyet Müdürlüğüne yazı yazılarak arama görüntülerinin istenmesine, ayrıca sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

– Olay

İzmir’de 2015 yılında, önce AK Parti Karşıyaka ilçe binasına ardından MHP Çamdibi irtibat bürosu ve Çamdibi Polis Merkezi Amirliğine konulan bombalar hasara neden olmuştu.

Daha sonra Buca’da devriye görevi yapan polis ekibine silahla ateş edilmiş, polis memurları aracın camlarının kırılması sonucu yaralanmış, saldırganlardan Deniz Aytaç elindeki poşette dipçiksiz otomatik silah, bir tabanca ve el bombasıyla yakalanmış, ortağı olduğu tespit edilen saldırgan ise kaçmıştı.

Deniz Aytaç’ın AK Parti Karşıyaka ilçe binası, Çamdibi Polis Merkez Amirliği ve MHP Çamdibi irtibat bürosunun bombalanması eylemlerini gerçekleştiren terör örgütü MLKP örgütü üyesi olduğu ortaya çıkmış, emniyet, ve sulh ceza hakimliğinde susma hakkını kullanan zanlı tutuklanmıştı.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın