İzmir’de ‘Gaybubet evlerinde yakalan 16 zanlı tutuklandı

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 29 Ekim 2018 | 20 Safer 1440 Pazartesi 17:37

İzmir’de 26 Ekim’de FETÖ’nün evlerine yapılan baskında yakalanan ve gözaltına alınan 16 zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

İzmir Şubesi ekiplerinin farklı adreslerde tespit ettiği FETÖ’nün hücre evlerinde yakalanan 16 şüphelinin emniyette devam eden işlemleri sona erdi. Gaybubet olarak adlandırılan evlerde gözaltına alınan 16 zanlı FETÖ üyesi ve yöneticisi olmak suçuyla hakim karşısına çıktı. 16 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay geçmişi

İzmir’de örgüt mensuplarının yakın akrabalarından dahi saklandığı ve gaybubet evleri olarak adlandırılan evler, İzmir Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele Şube ekiplerince tespit edildi. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığından alınan ve yakalama kararına istinaden saatlerinde eş zamanlı olarak düzenlendi. Yapılan operasyonda FETÖ/PDY örgütü soruşturması kapsamında haklarında yakalama kararı olan ve halen örgütsel faaliyetlerine devam eden 16 şahıs gözaltına alındı. İkametlerde yapılan aramalarda örgütsel amaç için kullanıldığı tespit edilen 19 bin 260 TL, 2 bin 500 , 6 bin , 2 adet altın bilezik, 24 adet çeyrek altın, 2 adet yarım altın, 4 adet lira altın ve çok sayıda dijital malzeme ele geçirildi.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın