İsveç’ten Trump’a eleştiri

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 17 Temmuz 2018 | 4 Zilkade 1439 Salı 08:46

Başkanı Donald ‘ın, Rusya Başkanı Vladimir Putin‘le Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de gerçekleştirdiği görüşme sonrası düzenlenen ortak basın toplantısında yaptığı açıklamalar, İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström ve eski İsveç Dışişleri Bakanı Carl Bildt tarafından eleştirildi.

“Kırım’ın dışı ilhakı hakkında hiçbir şey söylenmedi”

İsveç devlet televizyonu SVT’ye konuşan İsveç Dışişleri Bakanı Wallström, ” tarafı, Rusya’nın Kırım’ın yasa dışı ilhakı hakkında hiçbir şey söylemedi.” ifadesini kullandı.

İki dünya liderinin görüşmesinde ABD tarafından Rusya’ya hiçbir eleştiri getirilmediğine dikkati çeken Wallström, ”Burada tavrımız artan gerilimin voltajının diyalogla aşağıya çekilmesinden yana fakat bu toplantıda maalesef hiçbir sorun gündeme getirilmedi.” değerlendirmesinde bulundu.

”Trump, endişe verecek şekilde zayıf kaldı”

Eski Dışişleri Bakanı Carl Bildt ise görüşmede ’ın endişe verecek derecede zayıf kaldığını savundu. Bildt, ”Trump, siyaseti hakkında tek bir eleştiri getiremedi.” dedi.

Trump’ın görüşmede hiç formda olmadığını belirten Bildt, “Trump, Ukrayna hakkında tek bir söz söyleyemedi. ’nin durumu hakkında tek bir şey yok. Trump, endişe verecek şekilde Putin karşısında zayıf kaldı. Putin, her şeye hakim gözüktü.” diye konuştu.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın