İstanbul’un elektirik kesintisinin nedeni belli oldu

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 1 Ocak 2017 | 3 Rebiülahir 1438 Pazar 00:32

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, “İstanbul’u besleyen 7 tane 380 kw’lik ana omurga hattımız, 20 kilometrelik de bir genişliğin içerisinde yaklaşık bin kilometrekarelik bir alanda tamamı perşembe günü itibarıyla koptu.” dedi.

Perşembe gününden itibaren sahadaki sürecin yakından takip edildiğini belirten Albayrak, “Bu süreç bizim için çok önemli çünkü 7 tane ana iletim hattımızı etkileyen bir afetten bahsediyoruz. Ne demek istiyorum yani yaklaşık 50 kilometrelik kuzeyden güneye bir koridor içerisindeki , ve İstanbul’u besleyen 7 tane 380 kw’lik ana omurga hattımız, 20 kilometrelik de bir genişliğin içerisinde yaklaşık bin kilometrekarelik bir alanda tamamı perşembe günü itibarıyla koptu.” dedi.

“Tarihte belki de ilk defa 7 ana omurga hattımızın tamamı koptu.” diyen Bakan albayrak, şunları kaydetti:

İlgilinizi Çekebilir:  PKK'dan korkunç erken seçim talimatı!

“Buna rağmen son yıllarda yaptığımız önemli alt yapısıyla özellikle Çanakkale denizaltı geçiş kablo alt yapısı ve Trakya’daki mevcut kapasitemizle birlikte hem hem de Anadolu yakasını besleyerek muhtemel daha büyük sıkıntı yaşayabilecek alt yapıyı kontrol ederek yaklaşık perşembe günü gündüz itibarıyla akşam 21.50’ye kadarki kesintiyi ortaya koyarsak cuma günü de sabah saatlerinden akşam 10.00-11.00 saatlerine kadarki süreç içerisinde iki yarım gün yaklaşık yüzde 25-30’unu İstanbul’un onu da bölge ilçelerini de dolaştırarak bu kesintiyi yönettik. Dün akşam itibarıyla ve bugün bölgemizdeki elektrik sıkıntısı tamamen ortadan kalktı.”

Fetih Medya – Haber Merkezi

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın