İstanbul’da DAEŞ operasyonu: 17 kişi tutuklandı

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 28 Ocak 2017

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri DAEŞ’e yönelik Zeytinburnu’nda 24 Ocak Salı günü 7 farklı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.

 

Operasyon yapılan adreslerde dijital ve yazı örgütsel dokümanlar, tablet bilgisayarlar ve cep telefonları ele geçirildi.

 

3 ADRES MESCİD OLARAK KULLANILIYOR

 

Şüphelilerin emniyette yapılan incelemesinde, Zeytinburnu’nda operasyon yapılan 7 adresin de Kerimullah T. tarafından kullanıldığı belirlendi. TEM ekipleri, adreslerin 3 tanesinin mescit olarak kullanıldığını, Kerimullah T. tarafından buralarda DAEŞ’e eleman yetiştirdiği ve bazı kişileri örgüte yönlendirdiği iddia edildi.

 

TERÖR NİTELİKLİ KAYIP ŞAHIS’ OLARAK ARANIYORDU

 

Gözaltına alınan şüphelilerden Mübarek K.’nin Şanlıurfa Siverek Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ‘terör nitelikli kayıp şahıs’ olarak arandığı belirlendi.

 

YABANCI UYRUKULU 15 KİŞİ SINIR DIŞI EDİLECEK

 

Operasyonlar kapsamında, yabancı uyruklu R.K., A.U., Ö.N., M.C., A.W.M., A.F., S.A., K.K., W.A., K.M., K.T., M.O., N.C., A.K. ve T.S. sınır dışı işlemleri için Zeytinburnu Şehit Bülent Üstün Polis Merkezi Amirliği’ne teslim edildi. Kerimullah T. ve Mübarek K. Vatan Caddesi’nde bulunan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne getirildi. İki şüphelinin işlemleri burada devam ediyor.

İlgilinizi Çekebilir:  Çin’de Heyelan Köyü Yok Etti!

 

 

Fetih Medya – Haber Merkezi

 

Anahtar Kelime: Çin, DAEŞ, Gözaltı, operasyon, TEM, terör, urfa

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?