İstanbul’a havaray geliyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 15 Ocak 2017 | 17 Rebiülahir 1438 Pazar 10:40

İstanbul trafiğine ‘Havaray’lı çözüm için düğmeye basıldı. İstanbul trafiğini rahatlatmayı amaçlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray ihalesini yaptı.

 

İhalesine altı firmanın katıldığı projenin Küçükçekmece ve Başakşehir ilçelerinden geçmesi ve 17 istasyondan oluşması planlanıyor.

 

30 dizi Havaray aracı ile hizmet verecek olan bölgedeki raylı sistemlere de entegre olacak. Dosyalar incelendikten sonra ihale sonuçları açıklanacak.

 

Takvim’in haberine göre, Beylikdüzü- Bakırköy istikametindeki E-5 trafiğini rahatlatması planlanan Havaray sistemiyle Sefaköy- Halkalı civarı ve Halkalı Caddesi’nin de nefes alması hedefleniyor.

İlgilinizi Çekebilir:  Türkiye Ermenilerinden Erdoğan'a tebrik

 

 

Proje tamamlandığında 30 Havaray aracı ile hizmet verilecek. Proje diğer raylı sistemlerle de entegre olacak. Projenin güzergahı üzerinde, Kirazlı-Halkalı Hattı ile Halkalı Merkez İstasyonu’nda; Yenikapı-İncirli-Sefaköy-Beylikdüzü Hattı ile Sefaköy İstasyonu’nda; Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt Hattı Arena Park İstasyonu’nda; Otogar- Bağcılar-Başakşehir Hattı ile Başakşehir Konutları İstasyonu’ndan entegrasyon sağlanacak.

 

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Anahtar Kelime: , , ,

Bir Yorum Yazın