İsrailli bakandan Mescid-i Aksa hakkında kışkırtıcı açıklama

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 14 Mart 2019 | 7 Recep 1440 Perşembe 21:08

İşgal Kudüs’te baskılarını yoğunlaştırırken İsrailli bakandan Mescid-i Aksa hakkında kışkırtıcı .

İşgal rejimi iç güvenlik bakanı Gilad Erdan, işgal rejiminin Filistinlilerin Er-Rahme Kapısı Namazgahı’nda namaz kılmaya devam etmelerine izin vermeyeceğini söyledi.

Filistinlilerin Er-Rahme Kapısı’nı 16 yıl kapalı kaldıktan sonra geçtiğimiz haftalarda açmalarının ardından işgal güçleri Kudüslü dini ve milli şahsiyetlere yönelik baskılarını yoğunlaştırdı.

İşgalci Erdan, bugün (14 Mart Perşembe) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Mescid-i Aksa’da herhangi bir değişikliğe, Er-Rahme Kapısı’nda veya başka bir yerde namazgah oluşturulmasına izin vermeyeceklerini belirtti.

İşgal yönetiminin 2003 yılında kapattığı Er-Rahme Kapısı Namazgahı’nın Filistinliler tarafından yeniden açılmasından bu yana Kudüs’ün Eski semtinde gerginlik yaşanıyor.

İşgal polisi Er-Rahme Kapısı Namazgahı’nı tekrar kapatmak için birkaç kez girişimde bulunsa da Kudüslüler namazgahın kapatılmasına izin vermedi.

Er-Rahme Kapısı Namazgahı’nın Filistinliler tarafından yeniden açılmasının ardından aşırı sağı ve sözde işgal hükümetini ve polisini İslami Vakıflar Dairesi karşısında aciz kalmakla suçladı.

Heykel cemaatleri taraftarlarına kalabalık bir şekilde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleme çağrılarında bulunurken, bu 200’den fazla gruplar halinde Mescid-i Aksa’ya girdi.

Kaynak: Enformasyon Merkezi

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.