İsrailli bakandan Mescid-i Aksa hakkında kışkırtıcı açıklama

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 14 Mart 2019 | 7 Recep 1440 Perşembe 21:08

İşgal güçleri Kudüs’te baskılarını yoğunlaştırırken İsrailli bakandan hakkında kışkırtıcı .

İşgal rejimi iç güvenlik bakanı Gilad Erdan, rejiminin Filistinlilerin Er-Rahme Kapısı Namazgahı’nda kılmaya devam etmelerine izin vermeyeceğini söyledi.

Filistinlilerin Er-Rahme Kapısı’nı 16 yıl kapalı kaldıktan sonra geçtiğimiz haftalarda açmalarının ardından Kudüslü dini ve milli şahsiyetlere yönelik baskılarını yoğunlaştırdı.

İşgalci Erdan, bugün (14 Mart Perşembe) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Mescid-i Aksa’da herhangi bir değişikliğe, Er-Rahme Kapısı’nda veya başka bir yerde namazgah oluşturulmasına izin vermeyeceklerini belirtti.

İşgal yönetiminin 2003 yılında kapattığı Er-Rahme Kapısı Namazgahı’nın Filistinliler tarafından yeniden açılmasından bu yana Kudüs’ün Eski Belde semtinde gerginlik yaşanıyor.

İşgal polisi Er-Rahme Kapısı Namazgahı’nı tekrar kapatmak için birkaç kez girişimde bulunsa da Kudüslüler namazgahın kapatılmasına izin vermedi.

Er-Rahme Kapısı Namazgahı’nın Filistinliler tarafından yeniden açılmasının ardından aşırı sağı ve sözde heykel cemaatleri işgal hükümetini ve polisini İslami Vakıflar Dairesi karşısında aciz kalmakla suçladı.

Heykel cemaatleri taraftarlarına kalabalık bir şekilde Mescid-i Aksa’ya düzenleme çağrılarında bulunurken, bu sabah 200’den fazla Yahudi yerleşimci gruplar halinde Mescid-i Aksa’ya girdi.

Kaynak: Enformasyon Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın