İsrailli bakan El-Halil kentindeki İbrahim El-Halil Camii’ne baskın düzenledi​

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 26 Haziran 2018 | 12 Şevval 1439 Salı 13:18

İşgal rejimi Din İşleri Bakanı David Azulai, dün (25 Haziran Pazartesi) öğle saatlerinde, eşliğinde ’nın El-Halil kentinde bulunan İbrahim El-Halil Camii’ne gerçekleştirdi.

Filistin Vakıflar ve Dini İşler Bakanı Yusuf İdıys, işgalci bakanın İbrahim El-Halil Camii’ne baskın düzenlemesini kınadı ve baskının Müslümanlara hakaret olduğunu söyledi.

Baskınla caminin saygınlığının ihlal edildiğini belirten Idiys, İbrahim El-Halil Camii’nin sadece Müslümanlara ait olan bir vakıf olduğunu ve başka kimsenin camii üzerinde hakkı bulunmadığını bildirdi.

Idiys, İsrailli bakanın İbrahim El-Halil Camii’ne düzenlediği baskının caminin tamamına el koymak isteyen teröristlere destek kapsamında gerçekleştiğini ifade etti.

yerleşimcilerin İbrahim El-Halil Camii’ni sinagoga dönüştürmek istediklerine dikkat çeken Idiys, Filistin halkından ve özellikle de El-Halil kenti sakinlerinden camide baskınlara karşı nöbet tutmalarını istedi.

Ramazan ayından sonra İbrahim El-Halil Camii’ne baskınların arttığına işaret eden Idiys, camiyi Kültür Mirası listesine alan UNESCO’yu da konunun takipçisi olmaya çağırdı.

 

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın