Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

İsrailli bakan BDS’yle mücadele için Mossad’dan yardım istedi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Haziran 2019 | 10 Şevval 1440 Perşembe 07:41

Haaretz gazetesinin haberine göre İsrailli BDS’yle için Mossad’dan istedi.

İşgal rejimi İç Bakanı Gilad Erdan’ın uluslararası hareketi BDS ile mücadele için dış istihbarat birimi Mossad’dan yardım istediği kaydedildi.

Bakan Erdan’ın istişare ve koordinasyon için Mossad Şefi Yusi Cohen dahil rejimi iç istihbarat biriminden birçok yetkiliyle toplantılar yaptığı ifade edildi.

İşgal rejiminde yayınlanan Haaretz gazetesi, Erdan’ın günlük programlarının söz konusu ilişkiyi ortaya çıkardığını yazdı.

Haberde, yılı kayıtlarının Erdan’ın uluslararası boykot hareketiyle mücadele için Mossad’ işbirliği yaptığına işaret ettiği belirtildi.

Haberde ayrıca Erdan’ın günlük programlarına ulaşımın bakanların, bakan yardımcılarının ve bakanlık müdürlerinin günlük programlarına ulaşma özgürlüğü talebinin ardından sağlandığı ifade edildi.

Haaretz, İç Güvenlik Bakanlığı’nın diğer bakanlıklarla ve kurumlarla yaptığı işbirliğiyle övündüğünü fakat Mossad’la ilişkilerinin ortaya çıkmasının BDS aleyhinde yürütülen gizli çabalara zarar verebileceğini yazdı.

Haberde ayrıca Gilad Erdan’ın İç Güvenlik Bakanlığı görevini üstlendiği günden bu yana BDS ile mücadele konusuna odaklandığı bildirildi.

Kaynak: Enformasyon Merkezi

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.