İsrailli akademisyenden Türkiye ekonomisine ‘Yahudi lobisi’ tehdidi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 28 Mayıs 2018 | 13 Ramazan 1439 Pazartesi 05:57

İsrailli ve analist Edy Cohen, /TL paritesinde yaşanan dalgalanmaya ilişkin yaptığı değerlendirmede, Yahudi lobisine işaret ederek ’ye ekonomik tehditler savurdu.

Bar-Ilan Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Begin-Sadat Strateji Araştırmaları Merkezi analisti Cohen, sosyal paylaşım sitesi ’da Arapça “Türk Lirasına Edin” başlığıyla açılan hashtagle yaptığı değerlendirmede, Cumhurbaşkanı ’ı hedef alarak, “Ey Hüsran Erdoğan!” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin İsrail Eitan Naeh’in ülkesine dönmek için gittiği havalimanında hakarete uğradığını ileri süren Cohen, “Türk lirası Türkiye tarihinde en düşük seviyesine indi.” dedi.

Aynı zamanda İsrail hükümetine danışmanlık yapan Cohen, ’a yönelik, “ servetinin yarısı sadece Yahudi bir aileye ait ve bu ailenin İsrail’in en büyük destekçisi olduğunu bilmiyor musun? Peki ya diğer Yahudi zenginlere ne dersin?” ifadesini kullandı.

Türkiye ekonomisini Yahudi lobisiyle eden Cohen, paylaşımında Türk lirasındaki dalgalanmaya işaret ederek, “Gelen daha kötü!” ifadesine yer verdi.

Cohen’in Twitter’daki yorumuna Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır’dan takipçiler destek verirken, başta Katar olmak üzere diğer Arap ülkelerinden takipçiler tepki gösterdi.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın