İsrail’den Twitter’a tehdit

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 20 Mart 2018 | 3 Recep 1439 Salı 23:24

İsrail Bakanı Ayelet Şaked, sosyal paylaşım sitesi ’ı, yapılan bazı paylaşımlar nedeniyle yasal kovuşturmaya tabi tutmakla tehdit etti.

Aşırı sağcı  hükümetinin ortaklarından  Evi (HaBayt HaYehudi) Partisi üyesi Adalet Bakanı Şaked, sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki hesabından yaptığı paylaşımda, Twitter’ın terör örgütlerinin yerine döndüğünü belirterek, “Terör örgütleri yerine Twitter’a döndü.” dedi.

İsrail’in Facebook ile yaptığı anlaşmayı hatırlatan Şaked, “Sebep çok basit. Facebook etkin bir şekilde terörle alakalı olan içerikleri talebimiz üzerine kaldırıyor. Ancak Twitter bizim bu yöndeki taleplerimizi görmezden geliyor. Biz de bu yönde onlara karşı yasal işlem başlatmayı planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Filistinliler, İsrail ile anlaşma yapan Facebook idaresinin kendi paylaşımlarını engellediğini ve hesaplarını kapattığını ifade ederken, İsrail makamları ise aktivistlerin yaptıkları paylaşımlarla kendi güçlerine karşı kışkırtmalarda bulunduğunu öne sürüyor.

İlgilinizi Çekebilir:  İran'dan kritik 'saldırı' açıklaması!

İsrail Adalet Bakanlığı ile 2016 yılında “Filistinlilere ait hesapların denetlenmesini” içeren bir anlaşma imzalayan Facebook yönetimi, ’den bu yana Filistinlilere ait yaklaşık 300 sayfa ve kişisel hesabı kapattı.

Filistinli Gazetecilere Destek Komitesi tarafından daha önce Gazze’deki merkezi önünde düzenlenen gösteride Facebook’un Filistinli hesap ve sayfaları engellemesi protesto edilmişti.

Filistinli gazetecilerle beraber gösteriye katılan Gazze Hükümet Basın Ofisi Müdürü Selame Maruf, yeni bir sahası olan Facebook’un hedef alınmasının sistemli ve kasıtlı bir olduğunu söylemişti.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın